موضوعات وبسایت : اجتماعی خانواده

علائم جنین پسر در ماه سوم

نویسنده : محمد پارسایی | زمان انتشار : 20 دی 1399 ساعت 11:55

جنسیت کودک برای بسیاری از مادران اهمیت داشته و برای فهمیدن این مسئله لحظه شماری می‌کنند.

جنسیت کودک برای بسیاری از مادران اهمیت داشته و برای فهمیدن این مسئله لحظه شماری می‌کنند. امروزه با پیشرفت فناوری و تکنولوژی، پزشکان قادر به تعیین جنسیت کودک هستند، البته برخی از علائم نیز وجود دارند که می‌توانند تقریبا جنسیت کودک شما را تعیین نمایند. به نظر می‌رسد، اغلب تصورات عامیانه، بی‌اساس بوده و بر اساس منطق نباشد، اما برخی از آن‌ها نیز می‌توانند حقیقت داشته باشند. سه ماهگی جنین دقیقا زمانی است که اندام‌های جنین شکل می‌گیرند، به همین منظور، ما در این مقاله قصد داریم علائم جنین پسر در ماه سوم را مورد بررسی قرار دهیم.
برخی از علائم وجود دارند که می‌توانند جنسیت جنین را در ماه سوم بارداری تشخیص دهند. در اینجا ما به معرفی و بررسی علائم جنین پسر در ماه سوم بارداری خواهیم پرداخت.

1. تمایل به خوردن مواد غذایی شور و ترش
در صورتی که نوزاد پسر باشد، مادر بیشتر به خوردن مواد غذایی شور و ترش مانند چیپس و ترشی علاقه‌مند است، اما زمانی که نوزاد دختر باشد، مادر بیشتر به خوردن مواد غذایی شیرین مانند شکلات‌ها و شیرینی‌ها تمایل دارد. توجه داشته باشید که این وضعیت در مورد همه مادران صادق نیست و ممکن است با توجه به تغییرات نیازهای تغذیه‌ای هر فرد متفاوت باشد. برای اثبات این ادعا هنوز به تحقیقات بیشتری نیاز است.

2. ضربان قلب پایین‌تر به نسبت جنین دختر
یکی از علائم مشهور در مورد داشتن جنین پسر، میزان ضربان قلب است. گفته می‌شود، اگر ضربان قلب جنین در هر دقیقه کمتر از 140 باشد، کودک احتمالا پسر است و اگر بالاتر از این میزان باشد، کودک دختر است، البته مطالعات دقیقی در این رابطه انجام نگرفته است که ثابت شود ضربان قلب بسته به جنسیت جنین متفاوت است.

3. وضعیت پوست و مو
برخی افراد معتقدند که دختر بچه، زیبایی مادر را از او می‌گیرد و بر پوست مادر آکنه ایجاد می‌گردد، این در حالی است که مادران دارای جنین پسر، کمتر دچار آکنه شده و موهای بلند‌تر و درخشان‌تری خواهند داشت. به گزارش مجله پزشکی آسان طب موهای مادران دارای جنین دختر، نرم‌تر و کدتر خواهد بود. لازم به ذکر است که این مورد هنوز به اثبات نرسیده است و دلیل علمی برای آن وجود ندارد، بنابراین هنوز به تحقیقات بیشتری برای اثبات آن مورد نیاز است.

4. ویار حاملگی کمتر در صبح به نسبت دختر
بیماری صبحگاهی یا ویار حاملگی در صبح، یکی دیگر از علائمی است که مادران را درگیر خود خواهد کرد. مادرانی که دارای جنین پسر می‌باشند، به نسبت مادرانی که دارای جنین دختر هستند، کمتر دچار ویار صبحگاهی شده و تقریبا بیماری صبحگاهی ملایم‌تری دارند، این در حالی است که مادران دارای جنین دختر در صبح بیشتر دچار ویار شده و حالت تهوع شدیدتری دارند. یک مطالعه نشان داده است که زنان دارای بیماری صبحگاهی شدید در دوران بارداری، احتمال بیشتری برای دختردار شدن دارند، اما شواهد دیگری به غیر از این مطالعه، برای اثبات آن وجود ندارد. کاربران گرامی، اگر نظر خاصی در رابطه با علائم این وضعیت دارید، لطفا آن را در قسمت دیدگاه که در انتهای مقاله قرار دارد، برای ما ارسال نمایید.

5. پایین بودن شکم
موقعیت شکم یکی از نشانه‌های رایجی است که می‌تواند جنسیت کودک شما را تعیین کند. به طور معمول، فرم شکم در بارداری پسر به سمت پایین است.

6. تغییرات شخصیتی
مادرانی که دارای جنین پسر هستند، بیشتر دچار تغییرات شخصیتی شده و حالت پرخاشگری و عصبانیت بیشتری دارند، زیرا سطح هورمون تستوسترون در بارداری پسر افزایش خواهد یافت، اما این وضعیت لزوما برای همه مادران پسردار صدق نمی‌کند.

7. تیرگی رنگ ادرار
تیرگی رنگ ادرار یکی دیگر از علائم جنین پسر در ماه سوم بارداری است. در صورتی که نوزاد، پسر باشد، رنگ ادرار مادران تیره‌تر از حد معمول می‌شود.

8. تغییرات اندازه سینه‌ها
احتمال می‌رود؛ زمانی که سینه سمت راست مادر بزرگتر از سینه سمت چپ باشد، نوزاد پسر خواهد شد.

9. سردی پاها
زمانی که زن باردار در قسمت پایین پاهای خود، احساس سرما کند، احتمالا جنین پسر است.

10. افزایش رشد مو
یکی دیگر از علائم جنین پسر در ماه سوم می‌تواند افزایش رشد مو در مادران باشد. مادرانی که دارای جنین پسر هستند، معمولا موهایشان سریع‌تر رشد خواهد کرد.

11. خشکی و پوسته شدن پوست
خشک شدن و پوسته دادن پوست یکی دیگر از نشانه‌های قابل توجه جنین پسر است که باید به آن توجه نمود.

12. موقعیت خواب
موقعیت خواب هم در تشخیص جنسیت نوزاد بی‌تاثیر نیست. زمانی که به هنگام خستگی، بیشتر تمایل داشته باشید که به پهلوی چپ بخوابید، احتمالا کودک شما پسر است.

13. افتادگی شکم و افزایش وزن
مادرانی که دارای جنین پسر هستند، بیشتر دچار افتادگی شکم شده و بیشتر وزن به سمت جلوی شکم هدایت می‌شود، به همین خاطر مادران دارای جنین پسر، بیشتر دچار افزایش وزن خواهند شد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر