موضوعات وبسایت : اجتماعی خانواده

پشیمانی دختر بعد از جدایی

پشیمانی دختر بعد از جدایی

نویسنده : علی بجنوردی | زمان انتشار : 03 اردیبهشت 1400 ساعت 15:28

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان پشیمانی دختر بعد از جدایی را مطالعه خواهید کرد.

برخی اشتباهات بعد از طلاق و جدایی وجود دارد که مردان و زنان نسبت به آن احساس پشیمانی کرده و آرزو می‌کنند ای کاش در ازدواج به‌طور متفاوتی عمل می‌کردند. تشخیص مشکلات و یافتن راه حل وقتی‌که در یک رابطه شکست‌خورده قرار دارید، کاری دشوار است. اما به مرور بعد از طلاق و فاصله گرفتن زن و شوهر از هم، حقایق آشکار می‌شود.

این بدان معنا نیست که طلاق لزوماً یک اشتباه بوده یا اینکه اگر آن‌ها تنها یک کار متفاوت را انجام می‌دادند، همچنان می‌توانستند زن و شوهر باقی بمانند. هر رابطه‌ای شرایط خاص خود را دارد. اما مسائل مربوط به زوج هایی که طلاق را پشت سر گذاشته‌اند، می تواند درس های آمورنده ای برای زنان و مردانی که در زندگی اختلاف دارند به همراه داشته باشد.

به‌عنوان‌مثال، اگر اشتباه زوج در برقراری ارتباط با همسر موجب جدایی و طلاق زن و مرد شده است، ممکن است فرد در روابط بعدی خود به آن توجه بیشتری کند تا این مسائل مجدد اتفاق نیفتد.

دکتر گری براون، متخصص زوج درمانی در لس‌آنجلس می‌گوید”این امر شامل آموختن مهارت‌های برقراری ارتباط با همسر مانند گوش دادن صحیح، تأیید حرف شریک خود (در صورت موافقت یا عدم موافقت)، شجاعت آسیب‌پذیر بودن، شناسایی و ابراز نیازهای اصلی خود در زندگی و قدردانی از شریک زندگی است “.

“درحالی‌که ممکن است آن‌ها مهارت های خاصی را به‌موقع برای نجات ازدواج خود فرانگرفته‌اند، اما با فراگیری این مهارت ها می‌توانند در آینده از آن‌ها استفاده کنند. “

طبق نظر کارشناسان روانشناسی، چند مورد دیگر که بسیاری از زوجین مطلقه آرزو می‌کنند ای کاش به‌طور متفاوتی در زندگی مشترک خود عمل می‌کردند را در این مقاله از سایت مشاوره باما با هم مرور می کنیم:

پذیرش نقش خود در وقوع طلاق

دکتر ویرجینیا گیلبرت،  متخصص در مشاوره خانواده و ازدواج معتقد است: ” افرادی که از ازدواج خود رضایت ندارند، اغلب همسر خود را مقصر مشکلات زندگی مشترک می‌دانند. آن‌ها اغلب تا بعد از جدایی و طلاق به نقاط ضعف رفتاری و عیب‌های خود و تأثیر آن‌ها بر روابط زناشویی توجه نمی‌کردند.

آنها بعد از طلاق و فاصله گرفتن از همسر خود، می‌فهمند که تمام مشکلات زندگی تقصیر همسر آنها نبوده است و پذیرش مسئولیت اشتباهات خود می‌توانست به حفظ رابطه و ادامه زندگی مشترک کمک کند.”

 به همین دلیل است که مراجعه به مرکز مشاوره و بر عهده گرفتن مسئولیت اقدامات و رفتار خود ممکن بود سرنوشت رابطه را به شکل بهتری تغییر دهد.

حتی اگر این کارها از وقوع طلاق جلوگیری نکند، دست‌کم فرد می‌دانست که نهایت تلاش خود را برای حفظ رابطه و نجات زندگی مشترک به‌کاربرده است و احساس پشیمانی بعد از طلاق نمی‌کند.”

پشیمانی از طلاق به دلیل عدم صحبت به‌موقع درباره اختلافات زناشویی

دکتر بانی دوارت، مربی بازسازی زندگی بعد از طلاق می‌گوید: “صحبت در مورد مشکلات رابطه می‌تواند کاری دشوار باشد، به‌خصوص اگر مدتی این مشکلات در زندگی ادامه داشته باشد.

نادیده گرفتن اختلاف زن و شوهر برای بسیاری از زوج ها به نظر ساده‌تر از پرداختن به حل آن‌هاست. اما این یک اشتباه دیگری است که بسیاری از زوج به خاطر آن بعد از طلاق و جدایی احساس پشیمانی می‌کنند.

“آن‌ها آرزو می‌کنند که ای‌کاش برای حل اختلافات زناشویی با همسر خود بحث و گفتگو می‌کردند ولی امیدی به حل مشکلات از طریق گفتگو نداشتند.”

پس‌ازاین که یک ازدواج به پایان می‌رسد، آنگاه افراد مطلقه باور دارند که حل مشکلات زندگی می‌توانست به‌سادگی صورت پذیرد، اما زوج هنگامی‌که در یک رابطه هستند، حل مشکلات را امری سخت و غیرممکن می‌دانند و تنها راه حل مشکلات را جدایی و طلاق تصور می‌کنند.

پشیمانی بعد از طلاق به خاطر عدم توجه به نیازهای همسر

سونیا فرونتریا، وکیل طلاق و مربی بازسازی زندگی بعد از طلاق می‌گوید “پس از جدایی بسیاری از زوجین آرزو می‌کنند که ای‌کاش بیشتر به نیازهای یکدیگر توجه می‌کردند و ازدواج را ابزاری برای رسیدن به خواسته‌های شخصی قرار نمی‌دادند. انجام چنین اشتباهاتی در ازدواج به نظر عادی است. اما می‌توان از آن‌ها جلوگیری کرد.

فرانتوریا می‌گوید: “برای جلوگیری از احساس پشیمانی بعد از طلاق همسران باید به نیازهای یکدیگر توجه لازم را داشته باشند و بر نحوه ارتباط و رفتار با همسر خود نظارت کنند تا از حفظ رابطه عاشقانه و متعهدانه خود اطمینان حاصل کرده و در صورت لزوم با اعمال تغییراتی به بهبود روابط زناشویی بپردازند.

شاید این مقالات نیز برای شما مفید باشد:
نیاز عاطفی مردان در ازدواج

نیاز عاطفی زنان در ازدواج

اهمیت شناخت در دوران آشنایی قبل از ازدواج برای پیشگیری از طلاق

دکتر براون می‌گوید: “بعضی از زنان و مردان بعد از طلاق احساس پشیمانی می‌کنند که از مشکلات احتمالی قبل از ازدواج آگاهی داشتند اما هرگز واقعاً به آن‌ها توجه لازم را نکردند.” شاید زوج در برقراری ارتباط با همسر خود مشکل داشتند یا در برخی مسائل اعتماد به همسر خود نداشتند اما هرگز در مورد آن‌ها با همسر خود بحث و گفتگو نکردند.

دکتر براون می‌گوید: “این به‌طور خاصی، یک پشیمانی عادی و یک دام آسان برای فروپاشی ازدواج است.” وی اظهار داشت: “وقتی برای اولین بار عاشق کسی می‌شویم، تمایل داریم که شریک زندگی خود را بیش‌ازحد ایده آل تصور کنیم و حتی وقتی شواهد و نشانه‌هایی از اختلاف با همسر وجود دارد سعی می‌کنیم آن‌ها را نادیده بگیریم، زیرا نمی‌خواهیم این حس دوست داشتن عمیق را از دست بدهیم.”

بااین‌حال، همان‌طور که تصور می‌کنید، حل اختلافات زوج با کمک مشاوره ازدواج و خانواده می‌تواند قبل از ازدواج و همچنین بعد از ازدواج بسیار مهم باشد و از احساس پشیمانی بعد از جدایی و طلاق جلوگیری کند.

احساس پشیمانی بعد از طلاق به خاطر عدم اعتراف به آسیب پذیر بودن

دکتر کریستینا فراری، روان درمان و متخصص مشاوره زوج درمانی می‌گوید: “گاهی اوقات مواردی که ما بیان نکرده‌ایم منجر به جدایی یا طلاق زن و شوهر می‌شود.” زیرا بدون برقراری ارتباط صحیح با همسر، درک یکدیگر و یا غلبه بر مشکلاتی که به‌طورمعمول به یک رابطه خاتمه می‌دهند دشوار خواهد بود.

دکتر فراری می‌گوید: “صادق و منعطف بودن با شریک زندگی خود در مورد نیازها و خواسته‌هایتان کار دشواری است اما انجام این کار فرصتی واقعی برای یک تغییر و بهبود روابط زن و شوهر فراهم می‌کند.” ” هنگامی‌که زوجین با در میان گذاشتن حقایق خود را به همسر آسیب‌پذیرتر معرفی می‌کنند، روابط می‌توانند از فروپاشی در پرتگاه طلاق رهایی یابد.”

پشیمانی بعد از طلاق به خاطر عدم کمک از مشاوره خانواده

دکتر ادی جعف، کارشناس سلامت روان و مشاوره خانواده می‌گوید ، “بسیاری از زوج ها خیلی دیر متوجه می‌شوند که کمک از مشاور خانواده می‌تواند در حل اختلافات زناشویی مؤثر باشد.” آن‌ها به‌جای مراجعه به مرکز مشاوره ، مشکلات زناشویی خود را نادیده می‌گیرند یا سعی می‌کنند به تنهایی و بدون کمک از مشاور آن‌ها را برطرف کنند که اغلب بدون موفقیت است.

اما گاهی اوقات حتی مراجعه به مرکز مشاوره خانواده نیز اگر به‌موقع صورت نگیرد، نمی‌تواند کمک‌کننده و مؤثر باشد. دکتر جعف می‌گوید: “با طولانی شدن دعوای زن و شوهر در طی سالها و احساس نارضایتی زوج در نسبت به شریک خود، کمک‌های حرفه‌ای دیگر برای زوجین نتیجه‌ای ندارند.” “هرچه زودتر از تجربیات یک مشاور خانواده خوب کمک بگیرید، جلوگیری از طلاق مؤثرتر است.”

احساس پشیمانی بعد از جدایی به خاطر عدم برقراری ارتباط مناسب با همسر

خواه بحث در مورد مشکلات زندگی زناشویی باشد یا صحبت در مورد امور روزانه، بسیاری از زوج ها بعد از طلاق آرزو می‌کنند ای‌کاش بتوانند به دوران زندگی قبل از طلاق بازگردند تا برای حل اختلافات با همسر خود بیشتر وقت بگذارند.

 لسلی دوارس، مشاور و مربی زوجین می‌گوید، ” عدم ارتباط صحیح با همسر می‌تواند منجر به بحث و دعوا با همسر ، شکست عشقی ، بی اعتمادی به همسر و مشکلات دیگری است که موجب پشیمانی بعد از طلاق می‌شود.”

این برقراری ارتباط می‌تواند به‌سادگی ارسال یک پیام به همسر در طول روز یا غذا خوردن در کنار همسر باشد. درحالی‌که عادات روزمره از این قبیل ممکن است مشکلات بزرگ‌تری که منجر به طلاق می‌شود را برطرف نکند ولی همین روابط ساده می‌تواند باعث دوام و حفظ رابطه پایدار شود.

پشیمانی بعد از طلاق به خاطر عدم توجه به نظر و توصیه دیگران 

اگر ازدواج با مشکلاتی همراه باشد و آسان پیش نرود، به نظر می‌رسد که درخواست کمک و راهنمایی از دوستان و خانواده مفید باشد. اما در موارد دیگر، دخالت دیگران می‌تواند گیج‌کننده باشد و حتی ممکن است منجر به احساس پشیمانی بعد از طلاق شود.

ویکی ال شمین، مددکار اجتماعی و متخصص مشاوره طلاق می‌گوید: “در لحظه‌ای که شخص در پایین‌ترین نقطه زندگی و در آستانه جدایی و طلاق قرار دارد، نسبت به حرف دیگران حساس و زودرنج است. بااین‌حال، “اغلب اوقات فرد در آستانه طلاق به تنهایی قدرت انتخاب مناسب و تصمیم گیری درست را ندارد.

به این دلیل حضور یک متخصص و روانشناس خانواده می‌تواند در تشخیص بهترین انتخاب و تصمیم گیری قبل از طلاق به فرد کمک کند.

پشیمانی از جدایی به خاطر عدم حفظ رابطه عاشقانه با همسر

شمین می‌گوید: “وقتی به گذشته نگاه کنید می‌بینید خیلی از زوجین احساس می‌کنند که ابراز عشق و علاقه بعد از ازدواج و احترام به همسر یا ایجاد صمیمیت زوجین در ازدواج آن‌ها به‌مرورزمان کاهش‌یافته است. به همین دلیل این احساس تعهد در رابطه بسیار مهم است.”

اگر روابط ناامیدکننده است، ساده‌ترین کاری که برای بهبود روابط زناشویی می‌توان انجام داد، برگزاری قرارهای گفتگوی شبانه با همسر، رفتن به سفر با همسر و سپری کردن مدتی از زمان خود در کنار همسر است.

گفته می‌شود گاهی تصمیم به طلاق تنها راه و بهترین انتخاب است. اما اگر زن و شوهر به دوران قبل از طلاق برگردند و آرزو کنند که ای‌کاش به‌گونه‌ای دیگر عمل می‌کردند، به‌تدریج می‌توانند ازآنچه به اشتباه پیش‌آمده است درس بگیرند و سعی کنند در آینده چنین اشتباهاتی را تکرار نکنند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟سایر منابع و مطالب مرتبط با پشیمانی دختر بعد از جدایی [ برای قرار گرفتن در این لیست از صفحه تماس با ما اقدام کنید ]
www.hamkadeh.com .
پشیمانی بعد از جدایی می تواند به چه معنایی باشد؟ - مرکز مشاوره ...

Jul 7, 2019 — گاهی ما از جدایی از یک نفر پشیمان می شویم زیرا در واقع هیچوقت با هم به یک نتیجه نرسیده بودیم. این موضوع خصوصا زمانی اتفاق می افتد که آن فرد ... ادامه...


lovesradio.com .
دلایل پشیمانی بعد از طلاق (جدایی)در زنان و مردان - رادیو عشق

یکی از مهم‌ترین دلایل پشیمانی بعد از طلاق، به ویژه در خانم‌ها دید بد جامعه نسبت به آن‌ها و واژه سنگین زن مطلقه است و این نگاه سنگین جامعه باعث می‌شود که زنان احساس گناه ... ادامه...


faaloodeh.com .
آیا آشتی بعد از جدایی اتفاق می افتد؟ – فالوده| مرجع فال و طالع ...

Apr 14, 2020 — البته قبل از هر چیز بهتر از یادآوری کنم که پشیمانی بعد از جدایی منحصر به دختر یا پسر نخواهد شد و در هر دو جنس رخ می دهد. شرایط طلاق هرچه که باشد، ... ادامه...


jamejamonline.ir .
رنج زنان بعد از جدایی - جام جم

Feb 19, 2013 — حالا هرچند از طلاقش پشیمان نیست و دائم تاکید می‌کند: «از این که از همسرم جدا شدم ناراضی نیستم. او انسانیت مرا لگدمال کرده بود و...» اما حرف‌ها و ... ادامه...


moshaverebama.com .
9 دلیل احساس پشیمانی بعد از طلاق و جدایی | مشاوره باما | مشاوره ...

Oct 11, 2019 — از نظر مشاوره روانشناسی احساس پشیمانی بعد از جدایی پسر دختر جلوگیری کند. اشتباهات مردان و زنان بعد از طلاق و دلتنگی عاطفی با قطع و پایان ... ادامه...


honarehzendegi.com .
پشیمانی بعد از طلاق ؛ چند دلیل برای بازگشت به گذشته

بنظر می‌رسد پشیمانی بعد از طلاق احساسی شایع در میان اکثر زوج‌های جداشده باشد. طلاق به معنای جدایی زوجین از یکدیگر نتیجه ی شکست در زندگی مشترک است... ادامه...


simiaroom.com .
پشیمانی از طلاق: احساسم واقعی است یا موقت؟ | مشاوره روانشناسی ...

Dec 7, 2020 — پشیمانی از طلاق حسی است که با گذشت مدتی از جدایی دامن گیر بسیاری از مردان و زنان می شود. ... دیگر دلایل حس پشیمانی بعد از طلاق عبارتند از:. ادامه...


www.fardanews.com .
۹۰ درصد زنان پس از طلاق پشیمان می‌شوند - فردا

Jan 11, 2017 — پشیمانی ۹۰ درصد زنان پس از طلاق/ زنان مطلقه نسبت به مردان شرایط ... و به همین دلیل پذیرش جدایی و شرایطی که پس از ان پیش می‌آید برای زنان دشوار‌تر می‌شود. ... که زنان مطلقه با قرار گرفتن در شرایط سخت پس از طلاق، دوران قبل از آن را ... ادامه...


www.beytoote.com .
دلایل پشیمانی بعد از طلاق (جدایی) - بیتوته

پشیمانی بعد از طلاق،بعد از طلاق،دلایل پشیمانی بعد از طلاق،پشیمانی از طلاق،دلیل احساس پشیمانی بعد از طلاق ،پشیمانی بعد از جدایی،علت پشیمانی بعد از طلاق،علل حس پشیمانی پس از طلاق،راهکارهایی برای رفع ... قاعدگی دردناک زنان و دختران. ادامه...


www.jahannews.com .
واکنش مردان بعد از جدایی/ پسران چقدر از جدایی پشیمان می شوند؟

Mar 5, 2020 — برخی به این مهم اعتقاد دارند که جدایی تنها برای زنان سخت و ناراحت کننده است. اما این باور اشتباه باعث شده مردان در شکست های عشقی نادیده گرفته شوند. ادامه...


www.mashreghnews.ir .
پشیمانی 90 درصدی زنان پس از طلاق توافقی - مشرق نیوز

Aug 3, 2016 — به گزارش مشرق، به نقل از جوان، آمار 90 درصدی پشیمانی زوجین و به ویژه زنان ... و سرپرستی فرزند یا فرزندان درخواست طلاق می‌دهند و این شیوه جدایی با صلح ... درآمد و سرمایه مالی نیستند بعد از طلاق اگر از جانب فرد دیگری حمایت نشوند ... ادامه...


novinatlas.com .
پشیمانی پسران بعد از جدایی - نوین اطلس

Jun 23, 2020 — در اولین بخش از پشیمانی پسران بعد از جدایی، می خواهیم بدانیم طلاق با مردان چه می کند؟ بر خلاف نظر عامه که می گویند احساس دختر بعد از جدایی خیلی ... ادامه...


novinatlas.com .
پشیمانی بعد از جدایی - نوین اطلس

Feb 24, 2018 — پشیمانی بعد از جدایی. ... از جدایی، پشیمانی مردان بعد از جدایی از همسر، رنج زنان بعد از جدایی و طلاق، آشتی بعد از طلاق و بازگشت به زندگی مشترک، ... ادامه...


moshavereh24.com .
پشیمانی بعد از جدایی - مشاوره 24

سؤال : من یه دختر * ساله هستم ساکن * اما همسرم ساکن * مشکل من اینه ک نمیتونم بدون پدرو مادرم ب محل زندگی همسرم برم و عروسیمو بگیرم همسرم خیلی مرد خوب و مهربونه منو ... ادامه...


tolosabz.com .
پشیمانی بعد از طلاق - پشیمانی مردان و زنان بعد از طلاق - طلوع ...

Dec 19, 2018 — پشیمانی زنان بعد از طلاق نیز از این نتایج مستثنی نیست همچنین مشکلات اجتماعی که گریبان گیر زنان و مردان بعد از جدایی می شود کم نیست. افرادی ... ادامه...


virgool.io .
احساس مردان بعد از جدایی یک داستان شنیدنی است... - ویرگول

انسان های ِ عاشق خیلی ارزشمندند چه مرد و چه زن. چیزی که به شما ارزش بخشیده عشقه! ادامه...


www.ninisite.com .
پشیمانی بعد از جدایی؟؟؟ | تبادل نظر نی نی سایت

Mar 16, 2018 — خاله من توی ازدواج اولش شکست خورد و یه دختر از این ازدواجش داره ولی بعد که تزدواج کرد یه شوهر فوق ال ... پسر من تو خوزستان حسابی کلافه هستش اونجا ... ادامه...


niniban.com .
علت پشیمانی بعد از طلاق، قابل توجه خانم‌ها - نی نی بان

Mar 12, 2018 — بسیاری از افراد بعد از طلاق پشیمان می شوند، چراکه احساساتی برخورد می ... لحظات خوب و خاطره ها مرور می شود و فرد از جدایی احساس پشیمانی می کنند. ادامه...


zendegikhob.com .
روانشناسی شکست عشقی در مردان [ مردان بعد از شکست عشقی چه ...

Oct 12, 2020 — قدم به قدم مراحلی که مردان بعد از شکست عشقی تجربه میکنند را با هم در زندگی ... به جدایی و تطبیق دادن خود با آن شرایط در پیش می‌گیرند با دختران و زنان تفاوت زیادی دارد. ... در شکست عشقی و جدایی، زنان در مقایسه با مردان به لحاظ عاطفی و ... و می‌خواهند جوانی و خوشی کنند تا بعدا پشیمان نشوند و تا حد امکان خودشان را ... ادامه...


dr-sanaie.com .
رابطه عاطفی- جملات پایان رابطه عاشقانه- بعد از کات کردن رابطه ...

Sep 9, 2020 — پادکست روانکام- اپیزود ۴- بهبودی بعد از پایان رابطه عاطفی. پادکست را ... در همین ابتدا باید بگویم هیچ روش معجزه‌آسایی برای التیام درد جدایی وجود ندارد. جدایی واقعاً ... به‌خودتان بلند بگویید که هیچکدام از این جملات نشانه بازگشت و پشیمانی او نیست. ... پس بگویید همسر، نامزد و دوست پسر/ دختر سابق من. نگویید ما ... ادامه...


article.tebyan.net .
مصائب زنان بعد از جدایی از همسر - تبیان

Aug 8, 2016 — ترکش ها و مشکلات ناشی از طلاق در کشور به حدی زیاد است که طبق اعلام شورای عالی انقلاب فرهنگی، 90 درصد زنان پس از جدایی، از کرده خود پشیمان می ... ادامه...


namnak.com .
راه شروع زندگی خوب بعد طلاق و انواع جدایی از همسر - نمناک

زندگی بعد طلاق و شروع زندگی جدید بعد از طلاق و انواع طلاق و بازگشت بعد طلاق و رفتار زن و مرد بعد از طلاق را در نمناک ببینید. ادامه...


www.bartarinha.ir .
بعد از جدایی زنان و مردان ایرانی چه اتفاقی می‌افتد؟ - برترین ها

Jan 28, 2018 — مردان پس از جدایی از همسر سابق 9 برابر بیشتر از زنانِ جدا شده ازدواج می‌کنند. می‌خواهم تنها بمانم. بیش از 6 میلیون زن در جامعه ما در حال زندگی هستند که از ... ادامه...


vigiato.net .
این ۲۳ فیلم برای بعد از به ‌هم زدن یک رابطه عاشقانه به دردتان ...

Jul 17, 2020 — متأسفانه بسیاری از ما شاهد جدایی زوج‌هایی بوده‌ایم که عاشقانه یکدیگر را دوست ... که اگر عشق شما واقعی باشد، هیچ‌گاه برای برگشت و اظهار پشیمانی دیر نیست. ... اما وارنر از ترس این که دوستان افاده‌ای و خانواده ثروتمندش، دختر پرشور و ... ادامه...ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر