موضوعات وبسایت : اجتماعی خانواده

علت کامل ارضا نشدن مرد

علت کامل ارضا نشدن مرد

نویسنده : سمیرا | زمان انتشار : 18 مرداد 1398 ساعت 00:03

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان علت کامل ارضا نشدن مرد را مطالعه خواهید کرد.

نگرانی از عوارض ارضا نشدن مردان در رابطه جنسی یکی از مسائلی است که این روزها زوجین را به جلسات مشاوره می‌کشاند. انزال و ارضای جنسی، از مهم‌ترین نیازهای مردان بوده و اگر اتفاق نیفتد می‌تواند آسیب‌های جسمی و روانی را به همراه داشته باشد. البته ارضا نشدن در طی رابطه جنسی دارای عوارض بیشتری نسبت به زمانی است که اصلا رابطه ای وجود ندارد. استرس و فشار روانی اصلی‌ترین عامل این اتفاق است اما در این مطلب به علل کلی و عوارض ارضا نشدن مردان می‌پردازیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه پیامدها و عوارض ارضا نشدن مردان می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

علت ارضا نشدن مردان

عوامل زیادی موجب ارضا نشدن مردان می‌شود. عدم ارضا در رابطه جنسی مشکل بسیار مهمی است که با دانستن علت‌ها و برطرف کردن آنها، می‌توانید به کاهش عوارض آن کمک کنید. در ادامه مهمترین دلایل ارضا نشدن مردان را بیان می کنیم:

خود ارضایی

خود ارضایی در مردان به میزان زیاد باعث می‌شود به همان حالت خاصی که خود ارضایی می‌کنند عادت کرده و فقط در همان حالت ارضا شوند. معمولا همسران این مردان، از روشی که باعث ارضای همسرشان می‌شود اطلاع ندارند و یا نمی‌توانند او را به همان روش مورد انتظار مرد انجام دهند، همین مسئله باعث می‌شود که مردان در طول رابطه جنسی ارضا نشوند.

استرس و فشار روانی

مهمترین علل ارضا نشدن مردان، استرس است. باورهای جنسی غلط درباره ارضا شدن مرد و مایع منی، عصبانی بودن مرد، مشکلات مالی و فرزندان و... همه و همه باعث مشکلات نعوظ و عدم ارضای مرد می‌شود. به دلیل اهمیت این مسئله، می‌توانید با مشاوره جنسی ارتباط گرفته و مشکلات خود را بررسی کنید.

مرد نباید لذت ببرد

بر اساس آموخته‌های غلط، برخی از مردان فکر می‌کنند فقط باید به زنشان لذت بدهند و این را تنها وظیفه خود تلقی می‌کنند. بنابراین تمرکزشان را روی لذت بردن همسرشان می‌گذارند و از تحریک مناسب خود غافل می‌شوند، همین مسئله باعث مشکلاتی در ارضای جنسی می‌شود.

داروها و مشکلات جسمانی

برخی داروها و مواد مخدر، باعث به تاخیر افتادن و حتی عدم ارضای مردان می‌شود. همچنین بیماری‌های جنسی و جسمی، باعث ایجاد مشکلاتی در گیرنده‌های آلت تناسلی و تحریک، نعوظ و انزال می‌شوند.

افزایش سن

با افزایش سن، آلت مردانه به تحریک بیشتر برای ارضا شدن نیاز دارد، این مسئله ای طبیعی است. همین مسئله ممکن است باعث نگرانی‌ها و استرس‌هایی شود که مشکلات ارضای جنسی را دو چندان می‌کند.

عوارض ارضا نشدن مردان

انزال، مقدمات و مؤخراتی دارد که باید به طور کامل انجام شود. ارضا نشدن مردان موجب مشکلات جسمانی و مشکلات روانی می‌شود. دلزدگی زناشویی نیز یکی از مهم ترین عواقب ارضا نشدن مردان است. برخی دیگر از عوارض ارضا نشدن مردان به شرح زیر هستند:

1- عوارض ارضا نشدن مردان | سرطان پرستات

در هنگام تحریک، تراکم خون در مجاری ادرار و بیضه ایجاد می‌شود. در صورتی که انزال اتفاق نیفتد یا ناقص اتفاق بیفتد و تمام مایع منی از بدن خارج نشود، این تراکم خون و مایع منی، باعث ورم بیضه و آسیب دیدن  غده پروستات و حتی سرطان پروستات می‌شود.

2- عوارض ارضا نشدن مردان | آسیب روحی

در اثر رابطه جنسی سالم، تحریک روانی زن و مرد به اوج می‌رسد و نوعی تخلیه روانی اتفاق می‌افتد. این تخلیه روانی برای کاهش استرس، تنش‌ها و اضطراب‌های بدن است و در صورتی که انزال اتفاق نیفتد، سیستم عصبی با مشکل روبرو می‌شود و اگر دائم این موضوع تکرار شود می‌تواند حتی تا ناتوانی جنسی نیز پیش برود. تنفر مرد از همسر، افسردگی، اضطراب فراگیر و پرخاشگری شایع‌ترین مشکلات روحی این مردان است.

3- عوارض ارضا نشدن مردان | آسیب دیدن رابطه

زن و مرد در صورتی که به ارگاسم و انزال کامل نرسند، به مرور زمان کم طاقت شده و حساسیت‌های آن‌ها بالا می‌رود. همین مسئله می‌تواند نارضایتی زن و عصبی شدن مرد را به همراه داشته باشد و اگر به آنها توجه نشود، مشکلات حادی را به همراه خواهد داشت. معاشقه و عشق بازی در حین رابطه می‌تواند از بار منفی مسئله برای هر دو طرف بکاهد. مشاوره روابط زناشویی نیز کم شدن عوارض و درمان کمک خواهد کرد.

4- کم شدن مقاومت در برابر بیماری ها

رابطه جنسی و انزال کامل، باعث تقویت سیستم ایمنی شده و مقابله شما را با بیماری‌های میکروبی بیشتر می‌کند. ایمونوگلوبین A در افرادی که یک تا دو بار در هفته رابطه جنسی کامل دارند، تا 30 درصد بیشتر از افرادی است که به ندرت رابطه دارند یا اصلا ندارند.

5- افزایش احتمال اختلال نعوظ

کم بودن رابطه جنسی و نداشتن انزال، باعث می‌شود به مرور زمان فرد دچار مشکلات نعوظ شوند. آلت تناسلی یک ماهیچه است و باید تقویت شده یا قدرت آن حفظ شود. رابطه جنسی، تمرین ماهیچه آلت تناسلی است و اگر صحیح و کامل اتفاق نیفتد منجر به اختلال نعوظ خواهد شد.

برای دریافت مشاوره در زمینه پیامدها و عوارض ارضا نشدن مردان می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر