موضوعات وبسایت : اجتماعی خانواده

رابطه نامشروع قبل از ازدواج

نویسنده : محمد پارسایی | زمان انتشار : 05 تیر 1398 ساعت 12:46

با خواستكارم كه به مدت یكسال در آشنایی بودم، رابطه جنسی برقرار كردم و پرده خود را از دست دادم، آدم خوبی است، وبه اصرار او رابطه برقرار کردم، علتش این بود كه من در این رابطه مردد بودم میخواست خیالش راحت شود كه باهم ازدواج كنیم، از ابتدای آشنایی سر مسایلی كه باهم اختلاف نظر داشتیم بسیار روی موضع خودمان اصرار می كردیم، الانم داریم بیشتر اوقات سر این اختلاف نظرها دعوا میكنیم، من مجبور شدم كه رابطه جنسی برقرار كردم بی تجربه بودم آدم معتقدی هم هستم خیلی از این بابت ناراحتم، خانواده اش از دوستان خانواده ما بودن، بخاطر یك سری انتظاراتی كه من داشتم و خانواده ایشان ابراز مخالفتشان را بیان كردند، علت این رابطه و این اختلاف نظرها را این میدانم كه میخواهد حرف حرف خودش باشد، الان صبر كردم رابطم بهتر شود بعد مشكلاتمان را باهم حل كنیم، بعد ازدواج كنیم. بعد از اینكه این موضوع را  فهمیدم بسیار بهم ریختم؛ اکنون نمیدانم باید ازدواج كنم با نه؟

با سلام و تشکر

از وضعیت پیش آمده متاسفیم... .
موضوع از دو منظر قابل بررسی است. در سطح اخلاقی و شرعی لازم است با توبه و استغفار رابطه با خدای متعال اصلاح شود.
در خصوص ازدواج یا عدم ازدواج با این فرد نیز لازم است به شرایط خود نگاه کنید. از آنجا که متاسفانه سرمایه دوشیزگی خود را تباه کرده اید، به نحوی نیز امکان و فرصت ازدواج با فرد دیگری را نیز از دست داده یا دست کم دشوار ساخته اید!
مگر اینکه مطمئن شوید که خواستگاران دیگر متوجه این وضعیت نخواهند شد. بنابراین با شرایط خاصی که دارید اینگونه به نظر می رسد که ازدواج شما با ایشان حتی اگر منجر به طلاق هم بشود بهتر است چون بعد از طلاق دیگر متهم به بدکاره بودن نیستید و می توانید مجددا ازدواج کنید. البته مطلوب این نیست که به قصد طلاق با این فرد ازدواج کنید بلکه تلاش کنید با سازگاری از میزان اختلافات کم کنید و با کمک خدای متعال زندگی با دوامی را تشکیل دهید. به این منظور لازم است پیش از ازدواج (و حتی در ادامه و همزمان با ازدواج) با مشاوره با متخصصین میزان اختلافات را کاهش دهید تا زندگی مشترک شما کمتر اسیب ببیند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر