موضوعات وبسایت : اجتماعی خانواده

دانلود رایگان کتاب اصول و مبانی روابط بین فردی

دانلود رایگان کتاب اصول و مبانی روابط بین فردی

نویسنده : علیرضا | زمان انتشار : 08 آذر 1399 ساعت 10:51

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان دانلود رایگان کتاب اصول و مبانی روابط بین فردی را مطالعه خواهید کرد.

معرفی کتاب روابط فردی

کتاب روابط فردی از مجله ویستا به معرفی و بررسی مواردی اعم از "برای خودتان ارزش قائل شوید"، "چگونه یکدیگر را بهتر بفهمیم؟"، "گل هدیه‌ای با ارزش" و "چه توقعی دارید؟" می‌پردازد.

در بخشی از کتاب روابط فردی می‌خوانیم:

احترام، همه آن را می‌خواهند، معدودی به دستش می‌آورند. چرا؟ به شما خواهیم گفت چرا. احترام اکتسابی است؛ هرگز به کسی اهدا نمی‌شود. امروزه با هجوم مردم برای انجام دادن سراسیمه‌وار کارها، اندک افرادی دارای اراده، بردباری یا پشتکار مورد نیاز برای مورد احترام واقع شدن حقیقی می‌باشند. همانند نوشیدن یک قهوه اسپرسوی خوب، ایجاد احترام نیازمند زمان و در نظر گرفتن جزئیات ظریف است تا بتوان به بهترین نتیجه دست یافت.

احترام همچنین رابطه مستقیم با شهرت و اعتبار شما دارد. از خود جلوه‌ای متشخص بسازید، احترام به عنوان نتیجه ظاهر خواهد شد. روش‌هایی برای سرعت بخشیدن به این فرایند وجود دارد - حداقل برای کوتاه مدت - از طریق برخی راه‌های میان‌برد. برای مثال خود را در موقعیتی قرار دهید که بتوانید قدرت خود را بکار ببرید (قدرت حقیقی، نه در راس قدرت دربان باشگاه)، آن‌گاه مقدار معینی از احترام به شما اعطا خواهد شد، نه به دلیل اینکه استحقاقش را داشته‌اید، بلکه به این خاطر که موقعیت جدید شما این‌طور ایجاب می‌کند.

به روی کسی آب دهان نیندازید:
من با یک مامور عالی‌رتبه پلیس آن‌قدر دوستی عمیقی داشتم که می‌توانستم روی صورتش آب دهان بیندازم و از او بخواهم به دلیل این‌که سد راه آب دهانم شده، از من عذر خواهی کند، اما به خاطر "مقام" او از انجام چنین کار گستاخانه‌ای خودداری کردم. من برای مقام ریاست احترام قائل هستم، بنابراین به دلیل "مقام" او، به رئیس خود احترام می‌گذارم نه بخاطر آن‌چه که او انجام داده و مستحق احترام من شده است.

بنابراین بیایید واقیت‌گرا باشیم؛ اکثریت ما استطاعت تهیه بنز را نداریم، و درصد بسیار کمتری می‌توانیم موقیعتی قدرتمند را برای خود خریداری نماییم. با این شرایط چگونه می‌توانیم مقداری احترام را به‌سرعت کسب نماییم؟ در این قسمت هفت نکته وجود دارد که احترام شما را تضمین نمی‌کند اما شما را در جهتی صحیح هدایت خواهد کرد.

کلمات کلیدی: روانشناسی ارتباطات، روابط فردی، آموزش مهارت ارتباط بین فردی، توانایی برقراری روابط بین فردی سازگارانه، مهارت روابط بین فردی چیست، ارتباط بین فردی چیست، تعریف ارتباط بین فردی، روابط بین فردی pdf، اصول روابط بین فردی، مقاله روابط بین فردی، مهارت روابط بین فردی موثر،

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر