موضوعات وبسایت : اجتماعی خانواده

نشانه های دوست داشتن پسران

نویسنده : مینا علی زاده | زمان انتشار : 05 تیر 1398 ساعت 12:45

کشف نشانه های دوست داشتن در کسی که هم مورد توجه‌ ماست و هم به ما توجه دارد با شناخت زبان بدن و واکنش‌هایش در مقابل ما می‌تواند جالب باشد.

ستاره | سرویس روانشناسی - در حالی که گلبرگ‌های گل را یکی یکی جدا می‌کند، با خود می‌گوید: دوستم دارد، دوستم ندارد... تردیدی که خیلی‌ها آن را تجربه کرده‌اند و شاید هیچ نشانه‌ای نتواند آن را از بین ببرد تا زمانی که مستقیم از زبانش عبارت دوستت دارم را نشنوند. اما دانستن نشانه‌ های دوست داشتن مخصوصا نشانه‌ای مربوط زبان بدن به شما کمک خواهد کرد تا تردیدتان را به اطمینان نزدیک کنید.

نشانه های دوست داشتن در زبان بدن مردان

وقتی یک مرد با شما ارتباط برقرار می‌کند خواندن ذهن‌اش آسان است. اما وقتی آن مرد خجالتی است یا مردی است که هنوز به شما معرفی نشده‌است، کار کمی سخت می‌شود. خواندن زبان بدن یک مرد تا حدی می‌تواند آشکار کند آیا او واقعا شما را دوست دارد، یا نه. این بار که اتفاقی به او برخوردید، نزدیک او بنشینید یا پشت سرش راه بروید، به رفتار او بادقت توجه کنید:

1- اگر مردی علاقمند باشد شما را تحت تاثیر قرار دهد، به محض این‌که ببینید شما در آن نزدیکی هستید فورا رفتارش تغییر می‌کند. اگر می‌خندد، ناگهان متین و موقر می‌شود. یا اگر آرام نشسته است، ممکن است هیجان‌زده شود یا سعی کند در میان دوستان‌اش در مرکز توجه باشد.

2- همیشه از دور شما را نگاه خواهدکرد، به‌ویژه وقتی با دوستان خودتان هستید و به افراد دیگری که اطراف‌تان هستند توجهی ندارید. اگر به یک جوک می‌خندید، به سرعت بچرخید و فورا با او چشم در چشم شوید. ممکن است او را، در حالی‌که یک لبخند بزرگ صورت‌ش را پوشانده‌است، محو تماشای خودتان بیابید.

3- قبل از این‌که از اتاق خارج شود، هر قدر هم مشغله داشته‌باشد یا با هر فردی که باشد، به احتمال خیلی زیاد، می‌خواهد برای آخرین بار به شما نگاه کند، حتی اگر فقط برای یک ثانیه‌ بیش‌تر باشد.

4- در یک رویداد یا دورهمی شما هر کجا نشسته‌باشید، همیشه او را درمی‌یابید که به نحوی جایی قرار گرفته‌است تا این شانس را داشته‌باشد که بدون گردن کشیدن، مستقیما محو تماشای شما شود.

5- وقتی شما آن اطراف هستید در شوخی زیاده‌روی می‌کند و همیشه اول به شما نگاه می‌کند تا واکنش‌تان را ببیند، به دنبال نشانه‌ای است تا بفهمد در لحظه‌ درخشش‌اش به او توجه کرده‌اید یا نه.

6- از نشانه های دوست داشتن مردان این است که مدام محو تماشای شماست. یا به محض این‌که سرتان را به سوی او می‌چرخانید نگاه‌اش را می‌دزدد. این نشانه‌ی بزرگ بیانگر این است که آن مرد به شما علاقه دارد.

73184_781.jpg

7- اگر وقتی با شما فاصله دارد چند ثانیه عمیقا محو تماشای شما می‌شود و از طرف دیگر، وقتی نزدیک‌تان است محجوب می‌شود و از نگاه کردن به شما خودداری می‌کند، احتمالا او خجالتی‌تر از آن است که یک حرکت جسورانه بکند، حتی با وجود این‌که شما را دوست دارد.

8- اگر یک مرد شما را دوست داشته‌باشد و زمانی که اصلا انتظارش را ندارد ناگهان شما را ببیند، به‌صورت غیرارادی با خودش لبخند عمیقی می‌زند. فقط کافی است برای خواندن این نشانه حالت چهره‌اش را زیر نظر بگیرید.

9- نحوه‌ی صحبت کردن او با شما با صحبت کردن‌اش با دیگران متفاوت است. وقتی یک مرد شما را دوست دارد، با شما بی‌پرواتر صحبت می‌کند یا انگار به چیزی که شما می‌گویید بیش‌تر علاقه دارد. از صدایی بم‌تر استفاده می‌کند تا مردانگی‌اش را به شما نشان دهد.

10- وقتی یک مرد دختری را دوست دارد، می‌خواهد بهترین روی خود را به او نشان بدهد. وقتی پشت سر آن مرد راه می‌روید صاف یا استوار می‌ایستد و احتمالا به‌طور غریزی سعی می‌کند با امید تحت تاثیر قرار دادن شما، بهترین ویژگی‌های فیزیکی‌اش را به شما نشان بدهد.

11- یکی از نشانه های دوست داشتن تقلید ناخودآگاه رفتار طرف مقابل است. اگر مقابل مردی نشسته‌اید که دوست‌اش دارید، ‌به‌طور غریزی، رفتار او را تقلید می‌کنید. اگر تکیه دهد، شما هم تکیه می‌دهید. اگر یک جرعه آب بنوشد، شما هم همین کار را می‌کنید. مردان هم همین‌طور هستند و هرگز حتی متوجه نخواهدشد که دارد این کار را می‌کند.

12- وقتی آن مرد به شما خیره می‌شود، نگاهی سطحی به او بیندازید تا زبان بدن‌اش را بخوانید. اگر به آرامی چانه یا صورت‌اش را مالش می‌دهد، یا اگر دست به چانه گرفته و با حالتی مغرورانه به شما خیره شده‌است، احتمالا سعی دارد در نظر شما جذاب جلوه کند.

13- اگر او تلاش آگاهانه‌ای برای نشستن در کنار شما و یا نزدیک‌تر به شما بکند، می‌توانید شرط ببندید که توجه‌اش را جلب کرده‌اید. نزدیک‌تر شدن به شما برای صحبت، و یا بدون رد و بدل کردن کلامی نشانه خوبی از این است که به شما علاقه‌مند شده است.

14- از نشانه های دوست داشتن این است که افراد به طور گذرا به تماس در آینده اشاره می‌کنند. اگر مردی اظهار کند که می‌خواهد در آینده بیشتر با شما ارتباط داشته باشد، می‌توانید فرض کنید که به شما علاقه‌مند است و تلاش می کند که بفهمد آیا شما تمایل دارید تا بیشتر او را بشناسید. اگر شما به این که تنیس بازی می‌کنید اشاره کنید و او بگوید "شاید بعدا یکی دو توپ با هم زدیم"، احتمالا به شما علاقه‌مند است.

15- حسادت را نیز نادیده نگیرید. اگر حقیقتا شما را دوست داشته‌باشد، ممکن است از دیدن شیرین‌زبانی شما برای یک مرد دیگر آزرده شود و حتی ممکن است از آن‌جا دور شود.

16- وقتی یک مرد دختری را دوست دارد، نمی‌تواند مقاومت کند و سعی می‌کند با پرس‌وجو اطلاعات بیش‌تری درباره‌ او به‌دست بیاورد و می‌خواهد شما را به نوعی بیش‌تر از یک دوست معمولی بشناسد.

73185_877.jpg

برخی از نشانه‌های دوست داشتن و علاقمندی زنان

1- او همگام با شما است. ناگهان متوجه می‌شوید که بطور اتفاقی هر کجا شما هستید پیدایش می‌شود. او سعی می‌کند که خود را در موقعیتی قرار دهد تا شما ''قدم اول'' را بردارید.

2- شناخت زبان بدن زنان و حرکات بدنی مانند: خم شدن به طرف شما هنگام صحبت، بازی کردن با مو و دست کشیدن لای موها، بازی جواهرات و لمس نمودن دسته عینک، چشم برنداشتن از شما هنگام صحبت و گفتگو، تقلید ناخودآگاه از حرکات شما، لبخند زدن هنگامیکه شما او را برانداز می‌کنید و... می‌تواند نشانه‌های دوست داشتن شما در او باشد.

3- او هیچگاه برای شما سرش شلوغ نیست. او در اسرع وقت به تلفن یا ایمیل شما جواب خواهد داد. او دعوت شما را برای با هم بودن خواهد پذیرفت و اگر در روزی که شما تعیین کرده‌اید وقت نداشته باشد، به قراری در آینده اشاره خواهد کرد.

4- او در مورد شما کنجکاو است و دوست دارد همه چیز را درباره شما بداند. او درمورد خانواده، پیشینه، سلیقه غذایی، موسیقی، فیلم و مسایل گوناگون شما پرسش خواهد کرد. انگیزه اصلی او این است که علایق شما را بشناسد تا بتواند خود را دارای علایق مشترک با شما نموده و پیوستگی بیشتری با شما ایجاد کند.

5- او وضعیت مالی شما را می‌سنجد. زن علاقمند دوست دارد منابع و بنیه مالی همسر آینده خود را مورد سنجش قرار دهد. سوالاتی مانند: ''کجا زندگی می‌کنی؟'' ، ''چه ماشینی داری؟'' و ''شغلت چیه؟'' می‌تواند نشانه علاقمندی وی باشد.

6- او در مورد آینده صحبت می‌کند. یک زن علاقمند همیشه دوست دارد در مورد نقشه‌های آینده و کارهایی که می‌توانید با هم انجام دهید اشتیاق نشان می‌دهد.

7- او نسبت به زنان دیگر، حسادت می ورزد. بنابراین اگر در حال جوک گفـتن برای زنان دیگر متوجه حرص خوردن او شدید، بدانید که او انـتظار دارد برایش بیشتر از یک دوست باشید.

8- یکی از آشکارترین نشانه‌های دوست داشتن افراد این است که احتمالا دور و بر کسی که دوستش دارند دستپاچه و بیقرار خواهند بود، مگر اینکه ذاتا آدم خجالتی باشند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر