موضوعات وبسایت : اجتماعی خانواده

ابراز علاقه غیر مستقیم پسر به دختر

نویسنده : نادر | زمان انتشار : 05 تیر 1398 ساعت 12:45

سوال1:
با پسری که بهم علاقه داره، ولی ابراز نکرده چطور رفتار کنم؟

پاسخ:
اینکه عادی رفتار کنید خوب است؛ اما مسئله ای که وجود دارد این است که چون شما از علاقه ایشان تا حدودی با خبر هستی، اولاً یک احساس بلاتکلیفی در شما ایجاد خواهد شد که ممکن است شرایط روحی شما را به هم بریزد ثانیا این احساس کم کم باعث ایجاد علاقه و دلبستگی در شما خواهد شد. (وجه شرعی و غیر شرعی بودن رابطه را همین احتمال مشخص می کند یعنی اگر شما احتمال بدهی رابطه شما با ایشان در فضای مجازی منجر به علاقه و دلبستگی و گناه می شود باید از آن اجتناب کنید) در این صورت اگر به هر دلیلی مثل پشمانی ایشان، اشتباه شما در تشخیص، مخالفت خانواده یا ... نتوانید با ایشان ازدواج کنید، برای فراموش کردن ایشان سختی زیادی را باید متحمل شوید.
بنابراین پیشنهاد بنده این است که هر چه زودتر تکلیف این مسئله را روشن کنید. برای این کار ابتدا باید از علاقه ایشان به خودتان مطمئن شوید. البته صرف علاقه مند بودن کافی نیست؛ بلکه علاقه ای به درد شما می خورد که همراه با قصد ازدواج باشد. لذا اگر بخواهیم درست تر بگوییم این است که شما باید از قصد و نیت ایشان نسبت به ازدواج آگاه شوید. اگر قصد ایشان از این ابراز علاقه غیر مستقیم، ازدواج باشد، شما باید ایشان را به سمت اقدام رسمی سوق دهید. اما اگر غیر از این باشد بهتر است رابطه خود را تا حد امکان با ایشان محدود کنید و این مسئله را فراموش کنید.

راه فهمیدن قصد و نیت طرف
1- همان فردی که شما را از علاقه طرف باخبر کرده می تواند مسئله را بررسی کند؛ به این صورت که ایشان شما را به عنوان یک مورد مناسب برای ازدواج به طرف معرفی کند و عکس العمل ایشان را ببیند. اگر ایشان تردیدی در این مسئله داشته باشد حتما منتقل خواهد کرد. اگر هم قصد ازدواج داشته باشد می گوید. البته باید این واسطه حرفی از شما نزد و نگوید از طرف شما این حرف های زده بلکه باید از جانب خودش بگوید. اگر این فرد قابل اعتماد نبود، می توانید فرد دیگری را برای این کار پیدا کنید.
2- مسئله یکی از خواستگارهایتان را به طور مستقیم یا غیر مستقیم به ایشان منتقل کنید. عکس العمل ایشان نشان دهنده نیت ایشان خواهد بود. مستقیم بودن آن می تواند به این شکل باشد که مثلا در صورت فراهم بودن شرایط در مورد خواستگار خود با ایشان مشورت کنید (البته این روش نیاز به بررسی تمام جوانب دارد و بهتر است تا حد امکان از آن استفاده نشود). غیر مستقیم هم میتواند از طریق همان گروه مجازی یا فردی که با ایشان در ارتباط است صورت بگیرد و ایشان مطلع شود که شما در شرف ازدواج هستی.
اگر بعد از این، عکس العملی از خود نشان نداد، بهتر است ایشان را فراموش کنید و برنامه خود را با علاقه ایشان تنظیم نکنید تا این تفکرات و تخیلات مانع شما از فعالیت و زندگی روزمره و برنامه ریزی برای آینده نشود.

سوال2:
باید بگویم ، ایشان از ترس جواب رد شنیدن، اقدام به درخواست ازدواج نکرده‌اند. یعنی از نیت ایشان که ازدواج است اطمینان دارم، اما نمی‌دانم که باید چه کار کنم؟

پاسخ:
اگر فکر می کنید ترس از شنیدن جواب منفی باعث شده که ایشان اقدامی نکند باید علت را بررسی کنید. اگر به خاطر رفتار یا حرفی بوده که در این مدت زده اید؛ مثلا از ایده آل های ازدواج خود گفته اید و به گوش ایشان رسیده است، در این صورت باید آنها را اصلاح کنید. اما اگر حرفی زده نشده و ایشان صرفا به این خاطر که فکر می کنند شرایط ایشان از شما پایین تر است اقدام نمی کنند، می توانید نظرتان در مورد ازدواج را به طور غیر مستقیم به ایشان برسانید. برای این کار همان روشی که قبلا عرض کردم کارساز است؛ یعنی بیان جریان یک خواستگار با شرایطی که دارد. وقتی ایشان ببیند شما نسبت به خواستگاری که شرایط معمولی دارد ابراز بی تمایلی نمی کنید، در آن صورت به خود جرأت خواستگاری خواهد داد؛ مگر اینکه اصلا قصدی در این باره نداشته باشد.

سوال3:
مشکل من این است که اگه طوری رفتار کنم که این آقا ترغیب به خواستگاری شوند و بعد من با آشنایی بیشتر با ایشان، متوجه شدم که مناسب من نیستند، آیا من با احساسات ایشان بازی نکرده‌ام؟

پاسخ:
قرار نیست در هیچ مرحله ای پای احساسات وسط بیاید تا بحث از بازی با احساسات مطرح شود. بلکه شما صرفا شرایطی فراهم می کنید که ایشان به خود جرأت بدهد که به خواستگاری شما بیاید؛ نه بیشتر.

http://www.askdin.com/thread44966-3.html#post652110

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر