این وب‌سایت یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش مطالب وجود ندارد.

موضوعات وبسایت : اجتماعی خانواده

اولین حرکات جنین دختر

اولین حرکات جنین دختر

نویسنده : علی بجنوردی | زمان انتشار : 17 دی 1399 ساعت 12:24

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان اولین حرکات جنین دختر را مطالعه خواهید کرد.

شاید یکی از شگفت انگیزترین تجربه های بارداری احساس تکان خوردن جنین یا لگد های جنین در شکم مادر باشد. چه زمانی می توان منتظر اولین حرکات جنین بود؟ حرکات جنین از چه هفته ای آغاز می شود؟ آیا حرکات جنین دختر و پسر متفاوت است؟برای پاسخ به این سوال ها همراه ما باشید.

HobabhaYaParvanehaNaFarzandamAst.jpg

اگر در انتظار اولین فرزند خود هستید، احتمالاً بین هفته 18 و 24 بارداریتان برای اولین‌بار حرکت فرزند خود را احساس می‌کنید. البته اگر بارداری دوم خود را پشت سر می‌گذارید، می‌توانید کمی زودتر حرکت فرزندتان را تشخیص دهید. در بارداری دوم به دلیل اینکه این احساس را از قبل شناسایی کرده‌اید، تشخیص حرکات جنین آسوده‌تر خواهد بود در ضمن رحم شما نیز نسبت به دفعه قبل بیشتر کشیده شده است.

برخی از مادران خیلی زودتر از بقیه یعنی در هفته 13 تا 16 بارداری خود می‌توانند حرکت فرزندشان را احساس کنند. همواره به یاد داشته باشید که هر فردی و هر بارداری با بارداری دیگر متفاوت است. بنابراین احتمال دارد، به زودی مادران دیگر حرکات فرزندتان را احساس نکنید. نگران نباشید، زیرا از هفته 13 تا 25 فرصت دارید تا اولین حرکات فرزندتان را احساس کنید.

در واقع جنین از زمانی‌ که تنها 6 تا 8 هفته سن دارد، حرکت کردن را آغاز می‌کند، ولی معمولاً مادران فقط در اواسط باردارِیشان حرکات او را احساس می‌کنند. با وجود اینکه جنین در هفتۀ هشتم حدود 2 سانتی‌متر طول دارد، ولی در طول ستون فقرات خود دارای ماهیچه است. و از آنجاییکه حرکات او بسیار کوچک و نرم هستند، شما قادر نیستید، چیزی را احساس کنید.

در 12 هفتگی فرزندتان می‌‌گردد و چرخ می‌زند، حتی اخم می‌کند و طی چند هفته آینده قادر خواهد بود حرکات شگفت‌انگیزی را به اجرا درآورد. در این زمان بیش از 20 نوع حرکت متفاوت شناسایی شده که عبارت‌اند، از: مکیدن، سکسکه، خمیازه و ...

همان‌طوری‌که فرزندتان به رشد خود ادامه می‌دهد، ماهیچه‌های دست و پای خود را کشیده و منعطف می‌کند. هنگامی که بارداری شما ادامه می‌یابد، قطعاً شما حرکات آشکارتری را احساس خواهید کرد، مثل لگد زدن، مشت زدن و چرخیدن.

همچنین ممکن است، فرزندتان به عنوان واکنشی به صدا یا احساسات شما حرکت کند. اگر فرزندتان احساس کند که وضعیت بدنی نامناسبی دارید یا ناراحت هستید، احتمالاً او نیز پیچ و تاب خوردن را آغاز کند. البته برخی از غذاهای خاص نیز باعث تحرک بیشتر فرزندتان می‌شود. هنگامی‌ که بارداری شما جلوتر برود، متوجه می‌شوید که فرزندتان برای زمان خواب و بیداری خود از الگویی خاصی پیروی می‌کند.

البته هر بچه‌ای متفاوت است. در واقع این حرکات، شکلی از بیان وجود است. شاید جنین آرامی داشته باشید یا تند و فلفلی، البته این‌ها به معنای آن نیست که جنینی فعال، بچه‌ای بیش‌فعال می‌شود. همچنین نمی‌توان جنسیت فرزندتان را از روی حرکات جنینی پیش‌گویی کرد.

همواره تلاش کنید تا حرکات فرزندتان را به عنوان نشانه‌ای از سلامتی او ببینید. و تا زمانی‌که حرکات روزانه او عادی به نظر می‌رسند، نگران نباشید.

گاهی در سه ماهه سوم، ممکن است، متوجه شوید که حرکات فرزندتان بیشتر و قوی‌تر و در الگویی منظمی تکرار می‌شوند. این حرکات منظم‌، ممکن است پس از هفته 32 کاهش یابند، زیرا بچه بزرگتر می‌شود و فضای داخل رحم محدودتر می‌شود. گاهی ممکن است حرکات جنین در حدود هفته 38 ناراحت کننده یا حتی دردناک باشد. معمولاً در چنین شرایطی، چرخش‌های لگنی به منظور ایجاد تغییر در وضعیت قرار گیری جنین، باعث بهبودی ناراحتی‌ها می‌شود.

دلایلی که باعث می‌شوند شما نتوانید حرکات فرزندتان را زودتر احساس کنید:

 • وزن بدن‌تان 
 • وضعیت فرزندتان 
 • مکان جفت (گاهی جفت‌های پیشین {که در وضعیت پیشین قرار دارند} باعث می‌شوند تا مادر برای مدت‌های طولانی حرکات فرزندش را احساس نکند.)

معمولا برای اینکه مادران واقعاً حرکات فرزندشان را احساس کنند 24 هفته طول می‌کشد، ولی برای اینکه پدر و یا اعضای دیگر خانواده نیز بتوانند از روی پوست شکمتان حرکات او را احساس کنند به زمان بیشتری نیاز خواهد بود. بین هفته 28 تا 32 بارداری، اگر همسر و یا اطرافیانتان دستشان را روی شکم شما قرار دهند، حرکات فرزندتان را احساس می‌کنند.

چند نکته‌ مهم که باید درباره حرکات فرزندتان به یاد داشته باشید

 • اگر تغییر چشمگیری در حرکات فرزندتان احساس کردید، به ویژه در سه ماهه آخر، در پی کمک از متخصص باشید.
 • شب‌هنگام، فرزندتان بیشتر حرکت می‌کند. زیرا هنگامیکه شما استراحت می‌کنید، بدن‌تان در حالت ثابت قرار می‌گیرد و دیگر از تکان‌های راه رفتن که برای خواب او حکم تکان‌های گهواره را دارد، خبری نیست.
 • احتمال دارد، حرکت‌های فرزندتان را کمی دیرتر از سایر بارداران احساس کنید، بنابراین خود را با دیگران مقایسه نکنید و نگرانی‌های غیرضروری را پایان دهید.

گاهی ممکن است، پس از شادی حاصل از اولین احساس حرکت فرزندتان، ترس و نگرانی نیز آغاز شوند. آیا فرزندم زیاد حرکت می‌کند؟ آیا این مقدار کافی است؟ پژوهش‌های پزشکی یافته‌اند که یکی از بهترین راه‌های پیش‌بینی‌ سلامت زیستی جنین، شمارش لگدهای جنین پس از هفته 28 بارداری است.

زمانی‌ که برای اولین مرتبه حرکت فرزندتان را احساس کردید، احتمالاً قادرید که در روزهای بعد نیز آنرا احساس کنید. اگر نگرانید و می‌خواهید فرزندتان را فعال‌تر سازید، یک لیوان بزرگ آب پرتقال میل کرده، دراز بکشید و در انتظار حرکت فرزندتان باشید. زیرا غالباً هنگامی که به این طرف و آن طرف حرکت می‌کنید، فرزندتان برای به خواب رفتن تکان تکان می‌خورد. بنابراین زمانی‌که به حرکت خود پایان می‌دهید، او از خواب بیدار می‌شود و خودش شروع به حرکت می‌کند. همچنین تنفس عمیق (در لحظات آرام) نیز مقدار زیادی اکسیژن به فرزندتان می‌رساند و باعث آغاز برخی از حرکات می‌گردد.

اگر احساس می‌کنید که حرکات فرزندتان آغاز شده‌اند و از الگوی یکنواختی پیروی می‌کنند، مثل ضربه‌ای در هر 5 تا ده ثانیه، می‌تواند نشانه آن باشد که فرزندتان سکسکه می‌کند! سکسکه‌ها نشانۀ خوبی از رشد و سلامت فرزند داخل شکم شماست.

اگر متوجه تغییر چشمگیری در الگوی حرکات فرزندتان شدید با پزشک تان تماس بگیرید. فرزندتان باید در هر دوره دو ساعته 10 حرکت انجام دهد.

لیست کارهایی که باید انجام دهید

پیش از این‌که فرزندتان را ملاقات کنید، چندین کار وجود دارد که باید آنها را انجام دهید:

 • تخت بیمارستان تان را رزرو کنید.
 • اگر می‌خواهید در بیمارستانی دولتی زایمان کنید، پیش از موعد زایمان‌تان، گشتی در بیمارستان بزنید و زودتر تخت بیمارستانی خود را رزرو کنید.
 • برنامه‌ ریزی برای اتاق بچه را شروع کنید.
 • بارداری زمان خوبی برای برنامه‌ ریزی و خرید وسایل فرزندتان است. اگر قرار است او در اتاق شما ساکن شود، گوشه‌ای کوچک را به او اختصاص دهید و وسایلی مثل عروسک، صندلی غذا و غیره را در آن محل قرار دهید. اگر احساس خلاقیت می‌کنید، می‌توانید خودتان نیز وسایلی را برای ورود نوزادتان آماده کنید.
 • متخصص اطفال تان را انتخاب کنید.
 • از میان پزشکان، فرد خوب و معتمدی را برای مراقبت‌های پزشکی فرزندتان انتخاب کنید. مطمئن شوید پزشکی را که انتخاب کرده‌اید بعد از ساعت ملاقات نیز پاسخگوی شما خواهد بود و ترجیحاً نزدیک به شما زندگی ‌کند. تمامی جزئیات چگونگی تماس با پزشک تان را در جایی ویژه حفظ کنید تا در مواقع اورژانسی در دسترس شما و خانواده باشد.
 • در کلاس‌های بارداری ثبت نام کنید.
 • درباره چند کلاس بارداری تحقیق کرده و زودتر ثبت نام کنید. در مورد انتخاب محل و محیط کلاس دقت لازم را داشته باشید تا در آن محیط احساس راحتی کنید، شاید نیاز باشد تا چند مرکز خدماتی را امتحان کنید تا خیالتان از هر جهت آسوده گردد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


برچسب ها : اولین حرکات جنین دختر


سایر منابع و مطالب مرتبط با اولین حرکات جنین دختر [ برای قرار گرفتن در این لیست از صفحه تماس با ما اقدام کنید ]
niniplus.com .
اولین حرکات جنین از چه هفته ای احساس می شود | نی نی پلاس

یکی از شگفت انگیزترین تجربه های بارداری احساس تکان خوردن جنین یا لگد های جنین در شکم مادر باشد.حرکات جنین از چه هفته ای آغاز می شود؟آیا حرکات جنین دختر و ... ادامه...


niniplus.com .
حرکت جنین پسر با حرکت جنین دختر تفاوت دارد؟ | نی نی پلاس

اگر می خواهید بدانید که آیا حرکت جنین پسر با حرکت کردن جنین دختر تفاوتی دارد یا نه، این متن را مطالعه کنید. ادامه...


namnak.com .
آنچه مادران باید در مورد حرکت جنین در دوران بارداری بدانند - نمناک

اگر این اولین تجربه بارداری است، ممکن است تا حدود 20 هفته اتفاق نیفتد با این حال، در دوران بارداری دوم، 16 هفتگی ممکن است متوجه علائم شوید. حرکت جنین دختر ... ادامه...


www.beytoote.com .
12 نکته درباره لگد زدن جنین - بیتوته

... هفت ماهه پسر،حرکات جنین پسر،حرکت جنین پسر،حرکات جنین بریچ چگونه است،جنین شش ماهه پسر,برای تکان خوردن جنین چه بخوریم،حرکت جنین دختر،حرکت جنین ... ادامه...


niniban.com .
احساس حرکت جنین، اگر لگد بزند پسر است؟ - نی نی بان

Sep 8, 2020 — احتمالا اولین حرکات جنین را در هفته ۱۸ تا هفته ۲۰ بارداری احساس می‌کنید. ... فرزند شما دختر است یا پسر؟ چراغ خطرهای بارداری، علائمی که نباید ... ادامه...


niniban.com .
حرکات جنین دختر بیشتر است؟ - نی نی بان

Aug 21, 2017 — ... می خورد و بالا پایین می کرد. دکتر گفت سالم هست و جنسیت هم احتمالا دختر است. ... حرکت جنین در شکم مادر، باید چگونه باشد؟ وزن جنین در هفته های ... ادامه...


www.kopolpa.com .
فرق لگد زدن جنین دختر و پسر - فروشگاه اینترنتی کپل پا

Dec 22, 2018 — زمانیکه برای اولین بار چرخش و لگد زدن جنین دختر و پسرتان را درون شکم احساس می‌کنید لذت می‌برید و می‌توانید با توجه به نواحی حرکت جنین، ... ادامه...


azizemamanobaba.blogfa.com .
چگونه تشخیص دهیم که زن باردار پسر در شکم دارد یا دختر؟

8- هرگاه جنین شروع بحرکت کرد، از طرف راست زِهدان حرکت می کند 9- هنگامی که برای اولین بار حجم پستان زنی که جنین نر در شکم دارد افزوده می شود و تغییر رنگ می دهد ... ادامه...


www.ninisite.com .
مدل تکون خوردن جنین دختر و پسر با هم فرق داره؟ چجوریه؟ | تبادل ...

Sep 19, 2011 — مدل تکون خوردن جنین دختر و پسر با هم فرق داره؟ چجوریه؟ 226066 بازدید ... تکون خوردن یا حرکت جنین رو من نمیتونم تشخیص بدم.گاهی دردهایی احساس ... ادامه...


www.aparat.com .
اولین حرکات جنین دختر - آپارات

تست اولین واکسن ایرانی روی دختر رئیس ستاد اجرایی,اولین مصاحبه دختر مخبر پس از تزریق واکسن کرونا,این دختر سیاه پوست برای اولین بار یه سفید پوست می ... ادامه...


www.niloulab.com .
حرکت جنین - آزمایشگاه نیلو

حرکت های جنین از همان ابتدا وجود دارد و در هفته هشتم و نهم در سونوگرافی می توان آن را مشاهده کرد ولی مادر در این زمان نمی تواند حرکت های او را حس کند. در واقع جنین باید به ... ادامه...


madarsho.com .
حرکات جنین در رحم مادر | مادرشو

تعداد و نوع حرکات و لگدهای جنین برای بعضی از مادرهای باردار بسیار نگران‌کننده است. گاهی احساس می‌کنند که جنین آنها کم حرکت می‌کند و گاهی از حرکات زیاد و عجیب ... ادامه...


madarsho.com .
چطور بفهمم جنین حرکت می‌کند؟ | مادرشو

اولین حرکات جنین معمولاً با نفخ یا صداهای شکم اشتباه گرفته می‌َشود، اما به مرور زمان شما متوجه می‌شوید که جنین شما در زمان خاصی حرکت می‌کند. برای این که حرکات جنین ... ادامه...


saednews.com .
جنین از چه زمانی حرکت کرده و لگد می زند؟ | ساعدنیوز

Oct 21, 2020 — به گزارش سایت خبری ساعد نیوز، اولین باری که حرکت جنین در رحم ... تجربه نشان داده است که حرکات و لگدهای جنین دختر در ناحیه شکم و زیر ناف ... ادامه...


momino.ir .
نگران ضعیف شدن حرکات جنین خود هستید؟| تفاوت حرکت جنین ...

Dec 4, 2020 — تعداد واحدی نیست که بگوییم باید فلان قدر باشد اما ۱۰ حرکت طی دوساعت ... گاهی اوقات هم حرکات جنین دختر در بخش کناره های شکم حس مي شود که تا ... ادامه...


arga-mag.com .
جنین دختر زودتر تکان میخورد یا جنین پسر ؟ - آرگا

Feb 23, 2017 — یکی از اتفاقاتی که باعث می شود مادران در دوران بارداری بتوانند با جنین ارتباط بگیرند, تکان خوردن جنین است. حرکت های جنین یکی از امید بخش ... ادامه...


shakeriimagingcenter.com .
فیلم حرکت جنین دختر | مرکز تصویربرداری دکتر شاکری

عکس جنین دختر و پسر در سونوگرافی از نظر نوع آلت تناسلی با یکدیگر تفاوت دارد. علمی ترین و دقیقترین روش تعیین جنسیت جنین انجام سونوگرافی است. ادامه...


www.far30club.ir .
حرکت پای جنین در شکم مادر " تعیین جنسیت جنین - لگد زدن در ...

Jul 20, 2020 — ولی تفاوت عمده در حرکت جنین پسر و جنین دختر قسمتی هست که به آن لگد می زنند در واقع حرکت جنین پسر در نواحی پهلوی سمت چپ و راست می باشد در ... ادامه...


gahvare.net .
تکان خوردن جنین پسر | گهواره

میگم پسر کجای شکم حرکت میکنه دختر کجا. آواتار مامان شایان جونم مامان شایان جونم شایان جونم ۲ سالگی. منکه اول چپ بود گفتم دختره بعد سونو گفت پسره حالا . ادامه...


vista.ir .
حرکات جنین دختر بیشتر است؟ - ویستا

... پایین می کرد. دکتر گفت سالم هست و جنسیت هم احتمالا دختر است. ... شرایط روحی خوب و بدون استرس حرکات جنین را بهتر می کند. ... کنترل حرکت جنین، با این روش. ادامه...


drnasr.com .
حرکات جنین | سایت رسمی دکتر رضا نصر

بیشتر خانم‌های باردار برای اولین بار حرکت جنین را در هفته‌های ۱۸ تا ۲۰ بارداری متوجه می‌شوند. اگر قبل از ۲۴ هفتگی حرکات جنین را احساس نکردید، با مامای خود تماس ... ادامه...


honarehzendegi.com .
لگد زدن جنین از چه زمانی شروع می‌شود و به چه معناست؟ - هنر زندگی

اما بعید است که مادر قبل از هفته 16 تا 20 حرکت جنین را احساس کند. ... گاهی در کنار شکم و اطراف پهلو هم قابل حس می‌باشد اما عمده حرکات جنین دختر در نواحی شکم است. ادامه...


www.drnematolahi.com .
حرکات جنین در بارداری - دکتر فاطمه نعمت اللهی - متخصص زنان و ...

حرکت جنین پسر و دختر، احساس حرکت جنین، شروع حرکت جنین، همه چیز در مورد حرکت و لگد زدن جنین در دوران بارداری است که باید به آن‌ها آگاه باشید. اولین حرکت در رحم ... ادامه...


raminashop.com .
حرکات جنین در بارداری - تعداد زمان حرکت جنین حاملگی دوم دختر ...

Mar 18, 2020 — حرکات جنین در بارداری - اولین تکان خوردن - تعداد و زمان حرکت کردن جنین در حاملگی دختر یا پسر - کاهش تحرک جنین - بارداری اول و دوم. ادامه...


tamasha.com .
اولین حرکات جنین از چه هفته ای احساس می شود - دکتر زینب ...

Feb 27, 2020 — دکتر زینب برکتی جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی می باشند. برای دریافت مشاوره و نوبت دهی رایگان از دکتر برکتی می توانید با شماره ... ادامه...ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر