موضوعات وبسایت : اجتماعی خانواده

علت بی احترامی مرد به زن

علت بی احترامی مرد به زن

نویسنده : نادر | زمان انتشار : 14 دی 1399 ساعت 18:28

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان علت بی احترامی مرد به زن را مطالعه خواهید کرد.

با بی احترامی همسر چه کنیم؟

برخی مراعات های کوچک و رعایت حدود در روابط همسران مانع از بسیاری اختلاف های بزرگ می شود. رعایت احترام بین زوجین یکی از مهم ترین گزینه های ارتباطی است.

جوانی 26 ساله هستم، متأهل و دارای یک فرزند. کارگرم و درآمد بخور و نمیری دارم. عاشق زن و بچه ام هستم. در خانواده ای با تقوا بزرگ شده ام. گاهی برای یک حرف، بی دلیل خانمم با من دهن به دهن می شود و مدام روی حرفم، حرف می آورد تا جایی که کارمان به دعوا می کشد. به او می گویم من بزرگ تر از تو هستم و باید کمی احترام من را نگه داری که می گوید من همین طوری هستم و حرف زور سرم نمی شود. هر 2 یا 3 روز سر این موضوع دعوا می کنیم. دیگر طاقت ندارم.


%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%85-%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1.jpg

بی احترامی همسران


زندگی مشترک، رابطه ای دوطرفه است که بر پایه عشق، محبت، وفاداری، عدالت و احترام متقابل بنا شده است. یک عامل مهم در حفظ این رابطه، شناخت طرف مقابل و اهمیت دادن به نیازهای یکدیگر است. عدالت در رابطه زناشویی به معنای تعیین موقعیت کوچک تر و بزرگ تری نیست بلکه همان طور که از کلمه «هم سر» فهمیده می شود، طرفین باید در یک سطح باشند و به یکدیگر احترام بگذارند؛ بنابراین نمی توان انتظار داشت چون یک نفر سن بیشتری دارد، باید بیشتر مورد احترام طرف دیگر قرار گیرد. موارد زیر می تواند برای حل این مشکل به شما کمک کند.


1- اگر اخیرا رفتار همسرتان تغییر کرده، ببینید چه اتفاقی افتاده که این گونه با شما برخورد می کند. آیا موضوعی هست که باعث ناراحتی اش شده یا از ابتدای ازدواج به همین سبک با شما برخورد کرده است؟ در این صورت باید بدانید رفتار شما در نحوه برخورد دیگران با شما موثر است. در واقع شما به دیگران، از جمله همسرتان یاد می دهید چگونه دوست دارید با شما رفتار شود. تاکید می کنم در این رابطه و برای تعیین چهارچوب های رابطه از جمله احترام متقابل، با همسرتان گفت و گو کنید.


2- خطوط قرمز رابطه را حفظ کنید؛ برای مثال وقتی بی احترامی صورت می گیرد، به جای رفتار متقابل، سعی کنید یادآوری کنید که نباید این کار را انجام دهد و اگر مشکلی هست می توان درباره آن با گفت و گو به نتیجه رسید. حتی می توانید برای فردی که قانون خانواده را زیرپا می گذارد، تنبیهی در نظر بگیرید. منظور از تنبیه، کتک زدن نیست بلکه می تواند نوعی محرومیت یا انجام کاری باشد که به آن علاقه ندارد؛ به عنوان مثال، برای مردی که ظرف شستن را دوست ندارد یک تنبیه مناسب برای فحاشی کردن می تواند این باشد که تمام ظرف ها را به تنهایی بشوید و برای یک زن واکس زدن کفش های همسرش!


3- برای رفع سوء تفاهم ها، به دنبال توافق باشید. طبیعی است که در هر رابطه زن و شوهری به دلیل تفاوت هایی که وجود دارد از جمله تفاوت در فرهنگ، سطح تحصیلات، جنسیت، تجربه های گذشته و ... افراد ممکن است درباره برخی مسائل، سلیقه های متفاوتی داشته باشند و این امر، لزوما به معنای نبود تفاهم نیست. حتی در صورتی که درباره موضوعی تفاهم ندارید یعنی نظر و عقیده متفاوتی با همسرتان دارید، ابتدا درباره آن مسئله، در فضایی آرام و با رعایت احترام متقابل، با یکدیگر گفت و گو کنید تا به «توافق» برسید. در صورتی که به چنین توافقی نرسیدید با مشاوری که تخصص کافی دارد و مورد اعتماد هر دوی شماست، مشکلتان را مطرح کنید و اجازه دهید تا مشکل حل شود.


4- مهارت حل مسئله را هنگام مواجه شدن با مشکلات تان به کار ببرید یعنی وقتی درباره موضوعی اتفاق نظر ندارید، به آن مشکل به دید یک مسئله نگاه کنید و ببینید چطور می توانید آن را حل کنید. بیشتر اوقات به دلیل این که می خواهیم بر سر مواضع خود بمانیم یا می خواهیم حتما حرف، حرف خودمان باشد، مشکلاتمان حل نشده باقی می ماند و بی دلیل به آن دامن زده می شود. گاهی روش نادرست در حل مشکلات باعث می شود تا از کاه، کوه ساخته شود.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر