موضوعات وبسایت : اجتماعی خانواده

درمان شکست عشقی با هیپنوتیزم

درمان شکست عشقی با هیپنوتیزم

نویسنده : مینا علی زاده | زمان انتشار : 17 دی 1400 ساعت 22:05

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان درمان شکست عشقی با هیپنوتیزم را مطالعه خواهید کرد.

روش درمان شکست عشقی با کمترین مشقت


درمان شکست عشقی امری ست که باید جدی شمرده شود اگر شکست عشقی را جدی نگیریم امکان دارد این امر منتهی به ایجاد نوعی بیماری عاطفی مزمن در وجود ما شود .هیچکدام از ما دوست نداریم که یک شکست عشقی را تجربه کنیم اما فراموش کردن شکست عشقی در واقع هنر زندگی ست ، هنری که به احتمال زیاد یادگیری اش برای همه ما ضروری خواهد بود . مشاوره روانشناسی ، آموزش های مربوط به رفتاردر زمان بحران ، متدهای مربوط به تغییر شخصیت و بسیاری دیگر از روشها وجود دارند که با به کار گرفتن آنها خواهیم توانست از انرژی احساسی درون خود در مقابل شکست احساسی محافظت کنیم.

آیا سپری شدن زمان راه درمان شکست عشقی ست؟


احتمالا گمان می کنید که با گذشت زمان شکست عشقی بهبود پیدا خواهد کرد. شاید این طرز فکر شما درست باشد اما اگر بخواهیم در درمان شکست عشقی تنها از عامل گذشت زمان بهره ببریم چیزی بسیار با ارزش را در وجودمان نابود کرده ایم . و آن انرژی احساسی درون ماست ، که نیرویی بسیار ارزشمند است. درمان شکست عشقی تنها با روش فراموشی و گذشت زمان انرژی ارزشمند احساسی ما را از بین میبرد و باعث میشود در روابط احساسی آینده خود نیز دچار مشکل شویم اگر نتوانیم یک رابطه عاطفی مناسب را در زندگی خود شکل دهیم بیگمان مشکلات روحی و روانی بسیاری خواهیم داشت .نظر به اهمیتی که مسایل عاطفی در سلامت روان ما دارند استفاده از مشاوره های روانشناسی در امر درمان مشکلات ناشی از شکست عاطفی ضروری به نظر میرسد.

نکته ای بسیار کلیدی در درمان شکست عشقی


اگر می خواهید دچار آسیب های دراز مدت روحی نشوید باید به یک سری از خصایل دست پیدا کنید بدون داشتن این خصوصیات درمان شکست عشقی برای تان دشوار خواهد بود نخستین نکته ای که باید بدانید و به کار ببندید توانایی بخشش است شما باید بیاموزید و انجام دهید. شما باید توانایی بخشیدن را داشته باشید. این بخشش تنها کلماتی که بر زبان جاری میشوند و یا از ذهن میگذرند نیست . این یک فرآیند عمیق عاطفی ست ، باید بتوانید با تمام وجود شریک عاطفی پیشین خود را ببخشید ، بخشش یک نکته بسیار کلیدی در درمان شکست عشقی بدون رنج کشیدن است اما چرا این امر تا به این اندازه اهمیت دارد. زیرا که با این بخشش قبل از هر چیز خود را به آرامش رسانده اید. ممکن است بگویید آخر چگونه؟ هرگز امکان ندارد بتوانم او را ببخشم ، پاسخ ما به شما اینست بدون بخشش هرگز به آرامش نخواهید رسید. 

مراحل چهارگانه ای که برای درمان شکست عشقی باید طی کنیم


برای رسیدن به درمان شکست عشقی باید از چهار مرحله روانشناختی عبور کنیم بدون عبور از این مراحل هرگز به درمان حقیقی یک شکست عشقی نمیرسیم این مراحل عبارتند از شوک ، انکار، باز آفرینی ، استقلال عاطفی. روزی بدون هیچ مقدمه قبلی شریک عاطفی شما به نزد شما می آید و اعلام میکند قصد دارد شما را ترک کند، درست است که این اواخر اوضاع رابطه اتان زیاد خوب پیش نمی رفت اما هرگز تصور نمی کردید چنین اتفاقی بیفتد. مرحله دوم انکار است در این زمان هر دو طرف رابطه چه آنکس که رابطه را ترک میکند و چه آنکس که ترک میشود سعی دارند حقیقت را کتمان کنند، آنان همچنان با یکدیگر تماس می گیرند و حتی ممکن است گاهی به اتفاق یکدیگر به رستوران بروند . پس از آن نوبت به مرحله باز آفرینی میرسید شما از کسی که مدتها دوستش داشتید جدا میشوید ، اکنون دریافتن معنی و مفهوم زندگی دچار مشکل هستید ، برنامه ای برای انجام ندارید ، روزی در کلاس موسیقی ثبت نام میکنید و روزی دیگر به باشگاه ورزشی میروید اگر بتوانید این مرحله را پست سر بگذارید وارد مرحله استقلال عاطفی میشوید.

تیپ های شخصیتی متفاوت و واکنش آنها به شکست عشقی


در اینجاست که باید گفت نقش مشاوره روانشناسی پررنگ میشود. چرا بعضی ها بی‌خیالانه به زندگی‌شان ادامه می‌دهند و بعضی ها تا پای مرگ هم جلو میروند؟ شما دوست دارید پس از یک شکست عشقی جز کدام دسته باشید؟ درست است که شما همین چند ماه یا چند سال پیش عاشق شده اید اما ذهنیت شما از عاطفه، محبت و دلبستگی سالها قبل شکل گرفته است؛ یعنی از اولین باری که مادر تان شما را در آغوش گرفت. کسانی که مادرشان را از دست داده‌اند، شکست های عشقی وحشتناک تری را تجربه میکنند. البته منظور ما در اینجا از دست دادن فیزیکی نیست .کسانی که به هر دلیلی، داشتن رابطه عاطفی و مادرانه با مادر خود را از دست می‌دهند، همیشه به دنبال یک مادر جایگزین میگردند. تصور کنید که دومین مادر تان هم به شما بیرحمی کند. معلوم است که شما این دنیا را جای وحشتناکی خواهید دید؛ جایی که به وجود آمده تا شما چیزهایی را از دست بدهید؛ البته این قضیه برای خانم‌ها در مورد پدر هم صادق است.بعضی‌ها هم هستند که دقیقا برعکس این هستند . آنها در خانواده‌ای بزرگ شده‌اند که هم از نظر عاطفی و هم از نظرهای دیگر، بیش از حد وابسته تربیت شده اند. کسانی که در این محیط ها بزرگ شده‌اند هم، سخت می‌توانند «نه» را قبول کنند بنا براین با توجه به شرایطی که شما در آن تربیت شده اید میتوانید عکس العمل های متفاوتی از خود بروز دهید غیر از این موضوع بسته به آنکه در چه موقعیتی قرار دارید واکنش‌ هایش متفاوت نسبت به شکست عشقی خواهید داشت. کسی که در سایر امور زندگی فرد موفقی ست احتمالا کمتر از شکست عشقی ضربه میخورد .البته این یک اصل کلی نیست برای آنکه بتوانید مراحل چهارگانه شکست عشقی را پشت سر بگذارید و با کمترین آسیب به انرژی احساسی خود دوباره استقلال عاطفی تان را بدست بیاورید بهتر است خود را از مشاوره کارشناسان روانشناسی که در مسائل عاطفی تخصص دارند بهره مند کنید موسسه هنر زندگی آماده است شما را در این امر یاری کند پس اگر دچار مشکل شده اید و روزهای سختی را سپری میکنید لطفا با ما تماس بگیرید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر