کنترل بیش از حد همسر

نویسنده : علیرضا | زمان انتشار : 25 دی 1399 ساعت 09:32

مجموعه: رازهای موفقیت

za4-39975.jpg

کنترل کردن همسر‎

همسرتان را کنترل نکنید ، چک کردن مداوم گوشی و محدود کردن و کنترل همسرتان نتیجه ای جز دور شدن شما از یکدیگر به همراه نخواهد داشت. 

امروزه بسیاری از افراد هستند که به دنبال برنامه و نرم افزار های گوناگون برای کنترل کردن تماس ها، تلگرام و پیام های گوشی همسرشان هستند. تلاش برای دیدن گوشی و شک داشتن نسبت به روابط مجازی همسر ناشی از شک و ترسی است که ریشه در خاطره های بد، تاثیر شبکه های اجتماعی یا رفتار های همسر و اطرافیان و .... دارد.

در بسیاری از موارد این احساس شک و ترسی که سبب چک کردن گوشی همسر می شود، به علاقه و ارزشمندی او برای شما بر می گردد. اما حفظ و نگهداری از هر چیزی روش اصولی و صحیح خود دارد و چک کردن مداوم گوشی و محدود کردن و کنترل همسرتان نتیجه ای جز دور شدن شما از یکدیگر به همراه نخواهد داشت. 

متاسفانه هر چقدر حساسیت بیشتری برای چک کردن گوشی همسرتان از خود نشان دهید. بدبینی تان نسبت به همسرتان بیشتر می شود و در دام یک سیکل باطل گرفتار می شوید. همچنین با افزایش حساسیتتان سبب ناراحتی و دلخوری همسرتان می شوید و نتیجه ای عکس خواهید گرفت. رابطه بین حساسیت و بدبینی یک دوره باطل است. حساسیت سبب بدینی و بدبینی سبب ایجاد حساسیت بیشتر می گردد. اگر در این دام گیر بیافتید اوضاع بدتر خواهد شد. بهترین کار این است که از بدبینی دست بکشید و اعتماد کنید تا آرامش را به خود و همسرتان هدیه دهید.

za4-39976.jpg

کنترل و چک کردن بیش از حد همسر، راهکار مناسبی برای نشان دادن توجه نیست‎

به حریم شخصی‌اش احترام بگذارید

باور اشتباهی وجود دارد كه وقتی مردها به خانه می‌آیند باید تمام وقت به صحبت‌های خانم گوش كنند. مثلا برنامه مورد نظرشان را نبینند و فقط در خدمت خانواده باشند. خیلی از اختلاف‌ها به این دلیل است كه چرا به جای گوش سپردن به صحبت‌های من به برنامه مورد علاقه‌ات نگاه می‌كنی، به كارهای اداری فردایت رسیدگی می‌كنی، ایمیل چك می‌كنی یا . . . این را بدانید كه زن و شوهر نیاز دارند كه در عین اینكه كنار هم هستند، خلوتی هم داشته باشند. مثلا ساعتی در روز را برای خودشان و رسیدگی به مسائل شخصی‌شان در نظر بگیرند.

4 نکته مهم درباره مشکوک شدن به همسر 

1 ـ به جای چک کردن موبایل و حتی کیف و دیگر وسایل شخصی که ممکن است تنش‌هایی را در رابطه‌تان ایجاد کند با همسرتان راحت صحبت کنید و به او بگویید که تغییر رفتارش آزارتان می‌دهد و از او بخواهید درباره برخی موارد توضیح دهد.

2 ـ سعی کنید همسر خوبی باشید، همسر بهتری بشوید، حفظ زیبایی ظاهر و آراستگی در پوشش، مهربانی بیشتر، انجام دادن بهتر مسئولیت‌های زناشویی می‌تواند به برقراری دوباره اعتماد و گرم شدن خانواده کمک شایانی کند، در واقع نشان دهید که در قلب‌تان محبت خانواده و همسر موج می‌زند.

3 ـ سفره دل و رازها و شک‌هایتان را پیش دیگران باز نکنید و هر روز تلفن دست نگیرید. مادر همسر، خواهر همسر، دوست و همسایه قطعا نمی‌توانند در این زمینه بیشتر از خودتان به شما کمک کنند. مشکلات زناشویی باید بین خودتان باقی بماند و اگر نیاز به مشورت و کمک فکری و روحی دارید، بهترین گزینه یک مشاور و متخصص است نه دوست و فامیل.

4 ـ اگر از یک مشاور خانواده کمک گرفتید و او در رفتار همسرتان هیچ نوع نشانه‌ای از خیانت پیدا نکرد، باید مساله را به عنوان یک مشکل ذهنی در خودتان بپذیرید و برای درمان از روان‌شناس کمک بگیرید؛ شکاک بودن ویرانگر رابطه زناشویی است.

za4-39977.jpg

کنترل و چک کردن بیش از حد همسر

اگر شک شما صحیح باشد

البته از یاد نبرید که همیشه افرادی که دچار شک و ترس از خیانت همسر می شوند دچار بدبینی و حساسیت نشده اند. ممکن است که اتفاقاتی در زندگی شخصی شما رخ داده باشد مثلا کسی شما را از بی تعهدی همسرتان با خبر کرده باشد و یا مواردی که سبب شروع شک شما باشد. در این مواقع باید آرامش خود را حفظ کنید و قبل از اینکه عصبانیت، قهر و دعوا را شروع کنید. ابتدا از حقیقت ماجرا باخبر شوید. به طوری که همسرتان متوجه این حقیقت جویی شما نگردد. زمانی که به یقین قطع در مورد حقیقت ماجرا رسیدید. با همسر خود صحبت کنید و به عکس العمل او در مقابل صحبت های خودتان توجه کنید. در این مواقع مشاوره گرفتن از یک فرد متخصص به شما خیلی کمک می کند

همسرمان را کنترل کنیم یا نه؟ 

هیچ‌کس توقع ندارد و حتی توصیه نمی‌کند که شما نسبت به زندگی و رفتار و روابط همسرتان بی‌تفاوت باشید و برایتان فرقی نکند که همسرتان با چه کسانی روابط باز دارد. این دقیقا خلاف قداست خانواده و تعهد زوجین به هم است. اما قطعا کنترل و چک کردن بیش از حد همسر، راهکار مناسبی برای نشان دادن توجه نیست. این تعهد و کنترل‌گری باید درونی باشد. شما با محبت، عشق، اعتماد، احترام، صمیمیت، گذشت، اعتماد به نفس، داشتن مهارت‌های زندگی و... کنترل‌گری را از منبع بیرونی به یک نیروی کنترل درونی منتقل می‌کنید که هم آرامش خودتان و هم آرامش همسرتان را تامین می‌کند.

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر


  • آخرین مطالب
  • گوناگون