دعا براي باطل كردن چشم زخم

دعا براي باطل كردن چشم زخم

نویسنده : نادر | زمان انتشار : 05 تیر 1398 ساعت 12:46

در نوشتار قبل برخی از ادعیه برای باطل کردن سحر مطرح شد، از اینجا کلیک کنید و کامل بخوانید.

باطل كردن سحر و اثر چشم زخم

سوال: گرفتاري هاي فراواني در كارهايم پيش آمده است، آيا احتمال دارد كه سِحر شده باشم يا چشم زخم باشد، براي دفع اين امور چه بايد كرد؟!

پاسخ حجت الاسلام یوسف وند:

علت بسياري از گرفتاري ها براي آنست كه ما نوعا در مقدمات آن كار كوتاهي كرده ايم و يا در مسير الهي حركت نكرده ايم، همين امور سبب شده در ثمره كارهاي ما گره ايجاد شود. مثلا در امر ازدواج شاهد هستيم كه برخي از خانواده ها از جهت مادي بسيار سخت گير هستند، اين طرز فكر سبب مي شود بسياري از خواستگاران از همان ابتدا به سراغ دختر اين خانواده نروند و همين خودكرده سبب توهم سحر شده است!.

بايد گفت: اصلاح تفكر و سبک زندگی راه حل بسياري از مشكلات است، البته ما منكر سحر و جادو نيستيم اما اعتقاد داريم اين امور بسيار نادر هستند و هر كسي توانايي دست زدن به چنين امور غير شرعي را ندارد، در مقابل انجام بسياري از عبادات ديني وجود دارد كه بلاها و نحوست ها را از انسان دور مي كند. آسمان و زمين به امر الهي ياور مومنان هستند و اينچنين نيست كه به راحتي بتوان به آنان آسيب رساند.

بايد براي هر امري به اندازه اي كه واقعا محتمل هست و واقعيت دارد سهم باز كرد. نمي توان هر مشكلي را از سحر دانست بلكه ابتدائا بايد احتمالات اساسي را بررسي نمود. مشكلاتي كه ناشي از جادوست آثار خاص به خود را دارد.  امروزه واقعا سحر و جادو بسيار كم شده است و بسيار نادر هستند افرادي كه بتوانند در اين مسير هاي شيطاني پيش بروند، چون شرايط خاص به خود را مي طلبد.

متاسفانه شاهد اين هستيم كه آشنا نبودن برخي از مردم با راه هاي شرعي مقابله با همين محتملات ناچيز، سبب مي شود كه دست به دامان افراد شيادي شوند كه حتي سواد خواندن و نوشتن درستي ندارند؛ چه رسد به اينكه دعا نويس باشند؟!. 

در مواردي شاهد بوده ايم كه نه تنها راه درستي براي مشكلات مردم ارائه نشده بلكه گره اي بزرگتر در زندگي افراد ايجاد شده است. بسياري از دستورات اين شيادان بر خلاف دستورات شرعيست و اگر به صورت موقت مشكل را حل نمايد، در دراز مدت شاهد آنيم كه گرفتاري مردم را بسيار پيچيده تر كرده و گاهي باعث نابود شدن خانواده ها شده اند و در مواردي كه برخي از مواد به صورت خوراكي به افراد داده شده سبب مسموميت و يا مرگ افراد نيز شده است!.

شاید این مطالب را هم بپسندید:

این مطلب مهم نباید مورد غفلت باشد که شیطان و جن مطابق نظر قرآن کریم بر مومنان تسلط ندارند بلکه بر کافران است که می توانند به صورت کامل مسلط شوند، افراد بی دینی که شرعیات را رعایت نمی کنند:

«إِنَّهُۥ لَيْسَ لَهُۥ سُلْطَٰنٌ عَلَى ٱلَّذِينَ ءَامَنُوا۟ وَعَلَىٰ رَبِّهِمْ يَتَوَكَّلُونَ إِنَّمَا سُلْطَٰنُهُۥ عَلَى ٱلَّذِينَ يَتَوَلَّوْنَهُۥ وَٱلَّذِينَ هُم بِهِۦ مُشْرِكُونَ» النحل/۹۹-۱۰۰. چرا که او[شیطان]، بر کسانی که ایمان دارند و بر پروردگارشان توکّل می‌کنند، تسلّطی ندارد. تسلّط او تنها بر کسانی است که او را به سرپرستی خود برگزیده‌اند، و آنها که نسبت به او [= خدا] شرک می‌ورزند (و فرمان شیطان را به جای فرمان خدا، گردن می‌نهند). هنگامی که در مشکلات به برخی از این دعا نویسان غیر متشرع رجوع می شود و شخص از مسیر دین و دستور علما فاصله می گیرد این زمینه را برای خود فراهم می کند که در مشکلات بیشتری وارد شود، گاهی در منجلاب های بزرگتری افراد فرو می روند که به راحتی امکان خلاص شدن آنها وجود ندارد. در هر حال نباید زمینه تسلط شیطان را با رفتن نزد برخی از دعا نویسان فراهم کرد، اموری مثل سر کتاب باز کردن شرعا جایز نیست، این رفتار و سایر رفتارها سر آغاز مشکلات است.

لازم است از مسير دين براي حل مشكلات استفاده كرد، چون اگر دين نتواند چنین مشكلاتي را حل نمايد، به يقين هيچ مسير ديگري نخواهد توانست مشكلات را برطرف و انسان را به سعادت واقعي برساند.

بنابراين لازم است كه از مسير دين براي حل مشكلات استفاده كرد، چون اگر دين نتواند چنین مشكلاتي را حل نمايد به يقين هيچ مسير ديگري نخواهد توانست مشكلات را برطرف و انسان را به سعادت واقعي برساند.

ما در اينجا توصيه مي كنيم كه از دستور العمل بزرگاني همچون حضرت آيت الله العظمی بهجت رحمه الله كه در ادامه بدان اشاره مي شود استفاده نماييد، جايگاه والاي مرجعيت و توانايي ايشان در شناخت ادعيه، خود ضامن سلامت دستورات ايشان مي باشد. شخصيتي كه در بسياري از جهات در ميان بزرگان بي نظيرست، بسيار بهتر از هر كس ديگري مي تواند بر اساس مكتب اهل البيت عليهم السلام راه مشكلات و گرفتاري هاي اينچنيني را به ما نشان دهد.

………………………………………………………………….

سوال از محضر آيت الله بهجت رحمه الله

كسي كه سحر شده باشد يا دچار چشم زخم شده باشد براي بطلان سحر و دفع چشم زخم بايد چه كند؟

جواب:

موارد ذيل را مراعات و عمل نمائيد.

۱-قرآن كوچك هميشه همراه داشته باشيد.

۲-معوذتين [۱] را بخوانيد و تكرار نماييد.

۳-آيت الكرسي ‍[۲] را بخوانيد و تكرار نمائيد خصوصا وقت خواب.

۴-چهار قل را بخوانيد و تكرار نمائيد خصوصا وقت خواب.

۵-در موقع اذان با صداي نسبتاً بلند اذان بگوئيد.

۶- روزي ۵۰ آيه از قرآن كريم با صداي نسبتاً بلند بخوانيد.

منبع: كتاب پرسشهاي شما، پاسخ هاي آيت الله بهجت. ص۱۰۲

…………………………………………………….

 • توضيحات:
 • ‍[۱] – منظور از معوذتين دو سوره ناس و فلق مي باشد.
 • [۲]- آيت الكرسي ، سه آیه (۲۵۵ تا ۲۵۷) از سوره مباركه بقره مي باشد.

سوال از محضر حضرت آیت الله کشمیری

آية الكرسى و معوذتين

 در مراجعات به محضر استاد، بعضى شكايت از اذيت شياطين و وسوسه در خيال و نفس مى‏ كردند، ايشان مى‏ فرمودند:

«آيةالكرسى و سوره قل اعوذ بربّ النّاس و سوره قل اعوذ بربّ الفلق تكرار شود، خواندنش براى دفع شياطين خوب است». (صح: ص ۱۷۶)

سوال:  براى دفع شياطن چه آياتى و سُورى خوب است خوانده شود؟

ج: آيةالكرسى و معوّذتين بخواند دفع گردند. (ر: ص ۱۳۷ و ۱۳۸)

سوال:  آيةالكرسى را بعضى علماء […] هم متذكر شده است يك آيه مى ‏دانند نظر شما چيست؟

ج: آيةالكرسى سه آيه و تا «هم فيها خالدون» مى‏باشد. (آ: ص ۸۴ و ۸۵).

لينك كوتاه مطلب: http://hadana.ir/?p=22763

*- ضمنا شما می توانید از اینجا مشترک  خبرنامه سایت شوید و جدید ترین مطالب را دریافت کنید. 

 • *- ويژه نامه دستورالعملهاي عرفاني
 • دستور العملي براي حل مشكلات جوانان (آيت الله بهجت)
 • پژوهشي پيرامون قمر در عقرب
 • دعاي شرف شمس
 • ختم ومن يتق الله براي روزي مادي و معنوي
 • ختم سوره واقعه در روز دوشنبه اول ماه
 • تاكيد حضرت زهرا بر درك غروب جمعه
 • احکام و آداب بچه دار شدن از منظر اسلام
 • – آب نيسان در روايات
 • ذکر یونسیه و دستور آیت الله ملکی تبریزی


كليد : باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخمآیه چشم زخمX باطل سحرX برای چشم زخمX جادو کردنX جادو و دعاX جادو و طلسمX چشم زخمX چشم نظرX درمان چشم زخمX دعا جادوX دعا چشم زخمX دعاي چشم زخمX دعای چشم زخمX دفع چشم زخمX رفع چشم زخمX سحرX سحر جادوX سحر و جادوX طلسمX طلسم جادو

? لینک کوتاه

امتیاز دهی کاربران

۰ (۰ رای)

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر


 • آخرین مطالب
 • گوناگون