رنگ موی مناسب سن سی سال

رنگ موی مناسب سن سی سال

نویسنده : مینا علی زاده | زمان انتشار : 12 بهمن 1400 ساعت 01:02

مه شو:همه ما می دانیم که رنگ و مدل موی اشتباه، تا چه حد می تواند چهره فرد را خسته و کسل نشان دهد.اما جدای از این مسئله، اشتباهات دیگری هم در مورد موها وجود دارند که گاهی حتی 10 سال ، فرد را مسن تر از آنچه هست نشان می دهند.

این مقاله لیستی از این خطاهای آرایشی را به شما معرفی می کند که با توجه به آنها می توان جوانی و زیبایی چهره را همچنان حفظ نمود.

proxy-this-arg?u=aHR0cDovL3N0YXRpYzIubWFoc2hvLmNvbS9zZXJ2ZXYyL0diMW9VZ1NuRmFXVy8xY3ZBZTBCQlNGUSwvamEzMS5qcGc=

موها یکی از اولین فاکتورهای جلب توجه افراد محسوب شده و مدل موی هر فرد، نشان دهنده نوع شخصیت، قدرت و یکی از شاخص های مهم قضاوت در مورد سن وی خواهد بود.

جوانی دورانی است که همه به طرق مختلف سعی در حفظ آن دارند و در این میان،انتخاب مدل موی مناسب، یکی از راههای جوان یا مسن نشان دادن افراد به شمار می آید، پس بهتر است در این انتخاب اشتباه نکنیم!

سفید شدن موها اولین نشانه های افزایش سن است ، اما به راحتی می توان آن را با رنگ موهای متنوع پوشش داد.اما مدل موهایی هستند که می توانند فرد 20 ساله را 30 ساله نشان دهند! و البته هیچ خانمی نمی خواهد حتی یکسال بیشتر از آنچه هست ، نشان دهد.در عوض با مراقبت و آرایش صحیح ، همواره سعی در حفظ جوانی و زیبایی خود دارد.بنابراین مطالعه این مقاله به شما کمک خواهد کرد که از بروز این اشتباهات جلوگیری نمایید.

اشتباهات مربوط به مو و راه حل های آنها

مدل موی صاف و بی حالت

داشتن موهایی صاف، بلند و ابریشمی، رویایی همه خانم هاست.بسیاری از افراد شانس داشتن چنین موهایی را دارند، اما باید توجه داشت موهایی که صاف و یکدست و بدون هیچ حالتی کوتاه می شوند، چهره شخص را مسن تر نشان خواهند داد، چرا که هیچ حالت و فرمی به چهره نمی بخشد و بسیار ساده و خالی از هیجان هستند.به علاوه این موها، تمامی خطوط صورت را نمایان تر ساخته و توجه افراد را بیشتر به این خطوط جلب می کنند.

بسیاری از طراحان مو به افراد پیشنهاد می کنند که با بالا رفتن سن، قد موها را کمی کوتاه کنند، زیرا این موها، چهره را جوان تر نشان میدهند.اما اگر علاقه مند به حفظ موهای بلند خود هستید، هیچ اشکالی ندارد.در مدل موی خود دقت بیشتری داشته باشید و به جای صاف بودن انتهای موها،آنها را به صورت لییر و مدل دار مرتب کنید.با این روش، زیبایی و جوانی چهره خود را همچنان حفظ خواهید کرد.

مدل موهای قدیمی

دلیلی وجود دارد که این نام را انتخاب کرده اند، چون خیلی قدیمی هستند.بعضی مدل های قدیمی، مثل آنهایی که در فیلم ها برای هنرپیشه ها استفاده می کنند، سن افراد را بالا می برند.البته کاربرد این مدل ها برای فیلم، تاتر،عکس های خاصی که از مدل ها برای تبلیغات گرفته می شود و از این قبیل موقعیت ها، مناسب هستند اما در زندگی روزمره دیگر جایی ندارند. بنابراین مدل موهای خود را به روز کنید، چرا که روز به روز مدل های زیبا و شیک تری طراحی می شوند که چهره شما را جذاب تر و زیباتر نشان می دهند.

بسته به نوع فرم صورت و حتی اندام خود، از آرایشگر بخواهید مدلی را برای شما انتخاب کند که مناسب سن و شرایط شما باشد.

proxy-this-arg?u=aHR0cDovL3N0YXRpYzEubWFoc2hvLmNvbS9zZXJ2ZXYyL2dYYnRlcVVsaVdFZi8xY3ZBZTBCQlNGUSwvamEyLmpwZw==

موهای بسیار تیره

اگر تون پوست شما کمی تیره است، جای هیچ نگرانی نیست.چون تیره کردن موها با پوست روشن اشتباهی است که برخی خانمها مرتکب می شوند، بدون اینکه بدانند اینکار تا چه حد، سن آنها را بالا خواهد برد!

چنانچه پوستی بسیار روشن دارید،موهای خیلی تیره، توجه را به هر نوع خط، چین و چروک ، لک ، پف زیر چشم و... در صورت جلب کرده و به این ترتیب افزایش سن شما را به خوبی نمایان می سازد.همچنین به خاطر تضاد رنگ پوست و مو، ، فرد نحیف و لاغر به نظر رسیده و در ضمن این موها، ظاهری غیر طبیعی و کلاه گیس خواهند داشت.

پیشنهاد متخصصان زیبایی این است که رنگ های کمی روشن تر و گرمتر را انتخاب کنید.این رنگ ها جدا از جوانتر و جذاب تر کردن شما، چهره را هم ملایم تر و مهربان تر نشان می دهند.به علاوه با رنگ پوست هم تضادی نداشته و توجه را از خطوط و لک های صورت منحرف می سازند.

موهای خیلی صاف، بی حالت و موهایی با فر دائم

صاف کردن زیاد موها ، بدون اینکه حالتی داشته باشند،می توانند چهره را لاغر و نحیف و گاهی سخت و کمی خشن جلوه دهند.از سوی دیگر موهایی که همیشه فر دائم دارند هم اگر به خوبی مراقبت و آراسته نشوند، صورت را خسته و مسن نشان می دهند.

بنابراین به جای اینکه چهره خود را در قابی بدون احساس و بی حالت رها کنید، بهترین کار این است که حالتی مواج به موهای خود بدهید، چرا که مواج بودن موها به متعادل ساختن چهره بسیار کمک کرده و در ضمن موها را حجیم تر و پرتر نمایان می سازد.

proxy-this-arg?u=aHR0cDovL3N0YXRpYzMubWFoc2hvLmNvbS9zZXJ2ZXYyL3A0eGI5cHRBMUdTNS8xY3ZBZTBCQlNGUSwvamEuanBn

موهای خیلی بلوند

منظور از خیلی بلوند، رنگی مایل به سفید است که بسیاری از خانمها شدیدا با آن علاقه دارند.اما متاسفانه رنگ های خیلی روشن و پلاتینی، به هیچ وجه مناسب خانم های بالای 30 سال نیست.

با افزایش سن، پوست صورت هم رفته رفته این افزایش را نشان می دهد و گاهی چهره برخی افراد بیشتر به زردی، سفیدی یا رنگ پریدگی متمایل می شود.بنابراین استفاده از رنگ های خیلی سرد بلوند، این پوست ها را خسته ، کسل و پژمرده نشان خواهد داد.

اما اگر به رنگ های بلوند علاقه خاصی دارید، پس بهتر است یک رنگ بلوند طلایی گرم را انتخاب کنید.این رنگ ها درخششی به پوست شما می بخشد.

همچنین باید بیشتر به سمت لو لایت های تیره تر بروید، طوریکه چهره شما ،کسل و یکنواخت به نظر نرسد و تازگی و طراوت پوست ،همچنان حفظ شود.

عدم مراقبت کافی از موها

سن موهای شما هم با سن شما بالا می رود و به علت عدم رسیدگی لازم ، به مرور خشک تر شده و درخشش خود را از دست می دهد. به علاوه ممکن است انتهای موها دوشاخه و بدمنظره شود.موهای آسیب دیده، سن افراد را بالاتر نشان خواهند داد.

بنابراین با استفاده از یک نرم کننده مناسب و ترجیحا مغذی، درخشش و طراوت موهای خود را همچنان حفظ نمایید.

به جای شستن هر روزه موها، بهتر است 3-2 بار در هفته آنها را با شامپوی مناسب بشویید.

رژیم غذایی کامل و سرشار از مواد مفید و مغذی داشته باشید و از محصولات مراقبتی متناسب با موی خود استفاده کنید و علاوه بر رعایت تمامی این نکات، باید توجه خاصی به پوست و سلامت جسمانی خود داشته باشید.

چتری ساده

موهای چتری برای کودکان و نوجوانان زیبا و مناسب است، اما در مورد افراد بزرگسال و بخصوص مسن؛ این مدل چتری، سن را بالا برده ،چشم ها را ریز نشان داده و چانه، بینی و گونه ها هم بیشتر به چشم می آیند.

در نتیجه اگر مدل چتری را دوست دارید ،به جای چتری صاف، آنها را برش دار کوتاه کنید. ایده زیبای دیگر درمورد چتری این است که می توانید موها را روی پیشانی به یک طرف متمایل کنید.چتری کنار، بسیار زیبا و زنانه است و در ضمن خطوط روی پیشانی را پوشانده و به این ترتیب جوانتر به نظر می رسید.

سفت کشیدن و بافتن موها و مدل دم اسبی محکم

دم اسبی سفت و کشیدن موها در افراد مسن، توجه را به سمت خطوط و احیانا معایب صورت جلب خواهد کرد و حتی گاهی ظاهری خشن به چهره می دهد.این مدل برای افراد مسن مثل این است که به اجبار بخواهند خود را جوان نشان دهند که همین کار آنها را مسن تر جلوه خواهد داد.

در عوض، بخشی از موها را کمی شل تر بسته و بقیه موها را دور صورت رها سازید تا قابی زیبا برای صورت خود داشته باشید و اگر میل دارید موها را ببافید، می توانید مدلی را برای بافت انتخاب کنید که کاملا مناسب سن شما باشد.

همواره به خاطر داشته باشید که سادگی و طبیعی بودن، رمز جوانی است!

لزومی ندارد به دنبال مدل موهای خیلی پیچیده ای باشید تا جوانتر به نظر برسید.از موهای خود به خوبی مراقبت کنید، چرا که سلامت و شادابی موها، نشانگر سلامتی بدن و شخصیت افراد است.

زیبا باشید!

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر


  • آخرین مطالب
  • گوناگون