موضوعات وبسایت : اجتماعی خانواده

طرز برخورد با افراد بی ادب

طرز برخورد با افراد بی ادب

نویسنده : مینا علی زاده | زمان انتشار : 05 تیر 1398 ساعت 12:45

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان طرز برخورد با افراد بی ادب را مطالعه خواهید کرد.

1420272821.jpgدر این مقاله می خوانید

بسیاری از مواقع در زندگی، با افراد گستاخ و بی‌ادبی برخورد می‌کنید که مجبورید با این که از آن‌ها خوشتان نمی‌آید، تظاهر کنید مشکلی ندارید. در اینجا یاد می‌گیرید چطور مؤدبانه با افراد بی‌ادب برخورد کنید. ...

1420272821.jpg

مراحل 

1420266776.jpg

1- در شرایط برخورد با فرد بی‌ادب آرامش خود را حفظ کنید و سعی کنید ابتدا دیدگاه آن‌ها را درک کنید. توجه داشته باشید که صرفاً چون انگیزه‌های فرد دیگری را درک می‌کنید، به این معنی نیست که رفتار آن‌ها توجیه‌پذیر است. 

• افرادی که گاهی گستاخ هستند و به نظر می‌رسد خارج از شخصیت خود عمل می‌کنند، ممکن است به خاطر چیزی آشفته باشند و بی‌دلیل ناراحتی خود را سر شما خالی کنند. اگر چه این فرد می‌داند که نباید اجازه دهد هیجاناتش او را کنترل کند، اما همه ما ممکن است در لحظاتی غیرمنطقی شویم و این یک ویژگی طبیعی برای انسان است. 

• این حالت بیشتر در مورد افراد غریبه اتفاق می‌افتد که انتظار ندارند شما را بعداً دوباره ببینند و احتمالاً اهمیتی به این که درباره آن‌ها چه فکر می‌کنید، نمی‌دهند. آن‌ها به خود زحمت نمی‌دهند که احساسات شما را در نظر بگیرند به خصوص اگر پیش از این به خاطر مشکل دیگری در زندگی‌شان از نظر هیجانی گرفتارشده باشند. 

• در سایر مواقع در شرایطی قرار می‌گیرید (مثلاً در محل کار یا دانشگاه) که افراد دائماً با شما گستاخانه رفتار می‌کنند. ممکن است آن‌ها در مورد جنسیت، قومیت، حرفه و غیره شما پیش‌داوری کرده باشند یا به خاطر کاری که انجام داده‌اید در مورد شما قضاوت کنند. این افراد با این که ممکن است اشتباه کنند، معمولاً در عقاید خود یک دنده هستند و سعی شما برای نفی کردن جهت‌گیری آن‌ها معمولاً بی‌فایده است. 

1420266865.jpg

2- وقتی فرد مورد بحث کار توهین‌آمیز یا بی‌ادبانه‌ای در مقابل شما انجام می‌دهد، مؤدبانه اما قاطعانه رفتار نامناسب او را گوشزد کنید. به چشمان او نگاه کنید و از او بخواهید از این کار دست بردارد. 

• عبارات مناسبی که در این شرایط می‌توانید استفاده کنید شامل: "لطفاً بس کنید. رفتار شما مناسب نیست" یا "نیازی به چنین پرخاشگری/ بی‌ادبی/صحبت توهین‌آمیز/و غیره در اینجا وجود ندارد"

• سعی کنید آرامش و متانت خود را حفظ کنید. کنترل خود را از دست ندهید و پرخاش نکنید چون این کار باعث وخیم‌تر شدن شرایط می‌شود. سعی نکنید چیزی که به شما گفته را تکذیب کنید یا وارد بحث با او شوید. باید بدانید که او عاقلانه رفتار نکرده و شما تلاش می‌کنید رفتار آزاردهنده او نسبت به خود را محدود کنید. 

• وارد هر گونه دعوا یا مشاجره با او نشوید (فیزیکی یا کلامی). این کار تنها شرایط را بدتر می‌کند. شما که نمی‌خواهید به خاطر تهدید و ضرب و جرح بازداشت شوید. به یاد داشته باشید که لازم نیست خودتان را به کسی اثبات کنید. 

1420266949.jpg

3- اگر فکر می‌کنید بی‌ادبی او به خاطر سوء‌تفاهم قابل‌حل است، می‌توانید از او بپرسید چرا با شما این‌طور رفتار می‌کند. اگر پاسخ منطقی به شما داد که می‌توانید متوجه آن شوید، آن را بررسی کنید. اگر می‌توانید تنش به وجود آمده را حل کنید که خیلی خوب است. درعین‌حال می‌توانید آشفتگی بی‌مورد خود را که نمی‌گذارد درست عملکرد او را قضاوت کنید، رها کنید . تا این جا شما هر کاری که می‌توانستید انجام دادید و می‌توانید قدم بعدی را بردارید. 

• برخی افراد واقعاً متوجه نیستند که بی‌ادبانه رفتار می‌کنند. ممکن است مهارت‌های اجتماعی را یاد نگرفته باشند. در مواردی که با افرادی از این قبیل مواجه می‌شوید می‌توانید مؤدبانه او را آگاه کنید که رفتارش گستاخانه است. معمولاً در این شرایط بی‌درنگ معذرت‌خواهی از او دریافت می‌کنید. اگر چنین نشد، ممکن است تنها صبر یا دوری از او کافی باشد. 

1420267047.jpg

4- تا جایی که می‌توانید ارتباط خود با این افراد را محدود کنید. اگر مشکلی نیست، میز یا دفتر خود را عوض کنید یا تغییر دیگری ایجاد کنید که از برخورد با این فرد اجتناب نمایید. نباید اجازه دهید که کسی چیزی را در زندگی دائماً به شما تحمیل کند یا فداکاری زیادی برای آن‌ها انجام دهید بلکه این افراد بهتر است اطراف شما نباشند. اگر خارج از دید شما باشند از ذهنتان نیز خارج می‌شوند. 

1420267149.jpg

5- فقط با دوستان صمیمی‌تان برخورد با فرد بی‌ادب را درمیان می‌گذارید نه افراد دیگر. مسلماً نباید به دوست مشترک یا هر کس دیگری که ممکن است حرف شما را فاش کند، بگویید با فرد گستاخ چه برخوردی داشته‌اید. حتی ممکن است تصادفاً به کسی که با آن فرد گستاخ دوست است، اهانت کنید. هیچ‌کسی دوست ندارد بداند پشت سرش حرف‌هایی زده می‌شود و این حرف‌های شما تنها به فرد گستاخ دلیل مشروعی می‌دهد که شخصاً نسبت به شما رفتارش را ادامه دهد و با شایعه‌های در مورد شما، اینکار شما را تلافی کند. شرایط را با این کار بدتر نکنید. 

• حتی وقتی درباره وضعیتی که داشته‌اید با دوستان خود صحبت می‌کنید، از اغراق کردن در مورد شرایط واقعی بپرهیزید تا فرد گستاخ را به هیولا تبدیل نکنید. آشفتگی شما از وضعیت پیش‌آمده قابل‌درک است اما این دلیل نمی‌شود چیزهای غیر واقعی بگویید که به شخصیت او خدشه وارد کند و سخنان بی‌ملاحظه و غیرمنصفانه‌ای بگویید که در نهایت منجر به آسیب‌های ناخواسته‌ای برای او در آینده می‌شود. به جای این کار چیزی را که واقعاً اتفاق افتاده و حرف‌ها و عملکرد او و سپس واکنش خود به آن را تعریف کنید. بگذارید دوستانتان واقعیت را بدانند و واکنش فرد در ذهن آن‌ها ناباورانه نباشد. برای تخلیه هیجانی درباره وضعیت پیش‌آمده صحبت کنید تا از شدت هیجانی آن کاهش‌یافته و آرام شوید اما پس از آن قضیه را رها کنید.  

1420267426.jpg

6- زیاد به ماجرای پیش‌آمده فکر نکنید. پس از این مواجهه اگر رابطه بهبود نیافت، باید بپذیرید که هر کاری می‌توانستید انجام دادید تا رابطه با او را بهبود ببخشید. بیشتر از این نباید به آن فکر کنید. بیش از حد رفتار خود و او، سابقه تعاملتان، و غیره را تحلیل نکنید. از آن بگذرید و سلامت ذهن و روان خود را با بیرون کردن فکر فرد گستاخ از ذهنتان، بازگردانید. اگر فردی تا این حد برایتان آزار دهنده است ارزش ندارد بیشتر از این فکر و انرژی خود را معطوف او کنید. 

توصیه‌ها

• هرگز خود را تا سطح او پایین نیاورید.

• اگر فرد بی‌ادب در محل کار است، فقط به او سلام کنید و روز خود را شروع کنید. شوخی و روابط گرم مشکل را حل نمی‌کند. 

• کاری انجام ندهید که این تعارض را تشدید کند. بهتر است در این شرایط قضیه را نادیده بگیرید، نه این که به دنبال متقاعد کردن او بوده و یا با تحقیر کردن آن‌ها از آن‌ها انتقام بگیرید. 

• صحه صدر داشته باشید. اجازه ندهید که فرد گستاخ باعث عصبانی کردن شما شود.  

• با حسادت دقیقاً چیزی که او می‌خواهد را به او ندهید. اگر خودنمایی می‌کنند فقط لبخند بزنید و بگویید "خوب است". 

• با آن‌ها نقطه مقابل بی‌ادبی باشید. لبخند بزنید و احوالشان را بپرسید. ممکن است این خواهش قلبی همکار بی‌ادب شما باشد. در نهایت شما هستید که فضا را مثبت کرده و انرژی  گران‌قدر خود را صرف هیجانات منفی نمی‌کنید. باید هیجانات را مثبت کنید تا بر هیجانات منفی غلبه کند. در مقایسه با او، این شما هستید که می‌درخشید!

• به خاطر افراد گستاخ تغییر نکنید. این فقط باعث می‌شود این افراد فکر کنند بر شما برتری دارند. افرادی که گستاخ هستند اغلب بازی قدرت را به طرز ظریفی انجام می‌دهند . سعی می‌کنند کاری کنند که شما آشفته شده و شکست بخورید یا در جهت میل آن‌ها تغییر کنید. 

• هر چیزی که فرد گستاخ می‌گوید جدی یا شخصی نگیرید. لازم نیست چیزی را به آن‌ها اثبات کنید. آن‌ها نباید بتوانند با نقشی که ایفا می‌کنند به شما احساس بدی درباره خودتان بدهند . 

• وقتی پاسخ می‌دهید احتیاط کنید، باید مؤدبانه جواب دهید نه جوابی که شما را به دردسر بیندازد. این برداشتی ایجاد می‌کند شما خیلی بالغ‌تر هستید و بنابراین کمک می‌کند شأن خود را حفظ کنید. 

• با نادیده گرفتن آن‌ها تا زمانی که رفتار مناسب داشته باشند، به آن‌ها یاد دهید چطور با شما رفتار کنند

هشدارها

• در مقابل آن‌ها شما گستاخانه رفتار نکنید، کاملاً با احترام برخورد کنید تا متوجه شوند شما فرد محترم و خوبی هستید. 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

1383389634.jpg

تشخیص عدم اعتماد به نفس از زبان بدن

1405849572.jpg

5 روش برای ساده‌تر ساختن زندگی در خانه

1411898170.jpg

چه کنیم تا فرزندانمان با یکدیگر روابط خوبی داشته باشند

1417416593.jpg

تبدیل شدن به بهترین هم اتاقی

1419927422.jpg

چگونه می‌توانیم پدر و مادر بهتری باشیم

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟سایر منابع و مطالب مرتبط با طرز برخورد با افراد بی ادب [ برای قرار گرفتن در این لیست از صفحه تماس با ما اقدام کنید ]
wiki.5040.ir .
ويكى 5040 | چگونه با افراد بی‌ادب برخورد کنیم

Jan 3, 2015 - در اینجا یاد می‌گیرید چطور مؤدبانه با افراد بی‌ادب برخورد کنید. ... چگونه با .... افرادی که گستاخ هستند اغلب بازی قدرت را به طرز ظریفی انجام می‌دهند . ادامه...


namnak.com .
روش صحیح برخورد با شخص بی ادب و فحاش - نمناک

افراد فحاش ، طرز برخورد با افراد بی ادب. متاسفانه تعداد افراد بی ادب که به آنها فحاش و بد دهن هم میگویند کم نیست واین به خاطر این است که افراد زود از کوره در میروند و ... ادامه...


www.chetor.com .
با افراد بی ادب چگونه برخورد کنیم؟ | چطور

Feb 22, 2018 - پس باید روش‌های درست برخورد با آنها را یاد بگیریم. همراه ما باشید، در این مقاله راهکارهایی برای یادگیری طرز برخورد با افراد بی ادب را معرفی کرده‌ایم. ادامه...


www.alamto.com .
نحوه برخورد با افراد بی ادب - چگونگی جواب دادن به افراد گستاخ - آلامتو

Oct 3, 2018 - نحوه برخورد با افراد بی ادب:تحمل کردن یک فرد بی ادب کار بسیار سختی است حتی ممکن است اعصاب شما را برای کل روز بهم بریزد اما راهکارهایی ... ادامه...


www.beytoote.com .
10 روش هوشمندانه برای برخورد با افراد گستاخ - بیتوته

بهتر نبود اگر همه افراد گستاخ و بی‌ادب را جمع می‌کردند و به یک جزیره دورافتاده می‌فرستادند تا دیگر مجبور به برخورد با آنها نباشیم؟ اما صبر کنید، راه‌های هوشمندانه‌تری ... ادامه...


www.mardoman.net .
10 روش هوشمندانه برای برخورد با افراد گستاخ - مردمان

Oct 22, 2014 - 10 روش هوشمندانه برای برخورد با افراد گستاخ . بهتر نبود اگر همه افراد گستاخ و بی‌ادب را جمع می‌کردند و به یک جزیره دورافتاده می‌فرستادند. ادامه...


www.bartarinha.ir .
با آدم‌های بی‌ادب چطور رفتار کنیم؟ - برترین ها

Aug 17, 2017 - ما چه بخواهیم و چه نخواهیم با آدم‌های بی‌ادب برخورد داریم. ... این احتمال وجود دارد که دلیل رفتار ناپسند افراد با شما، هیچ ارتباطی با شخص شما نداشته باشد ... ادامه...


niksho.com .
بهترین طرز برخورد با انسان های بی ادب - نیک شو

بهترین طرز برخورد با انسان های بی ادب ،نحوه برخورد با افراد بی ادب،برخورد با افراد بی تربیت و بی ادب،انسان های بی ادب،رفتار با افراد بی ادب. ادامه...


www.yjc.ir .
چگونه بی‌ادبی فرد را با سیاست و تدبیر ابراز كنیم؟ - باشگاه خبرنگاران

Dec 19, 2012 - گاه واکنش افراد عصبانیت افراطی و ابراز اهانت و بی حرمتی بیشتر به طرف ... وقتی كه با بی ادبی مواجه می شویم نكته مهم این است كه به یاد داشته باشیم جرات ... این طرز برخورد ، می تواند ارتباطات و تعاملات انسانی را به سوی تعالی سوق ... ادامه...


bazdeh.org .
چگونه با افراد بی ادب برخورد کنیم - مجله کسب و کار بازده

همه ما در زندگی شخصی و شغلی خود با افراد بی ادب برخورد کرده ایم و همیشه خواسته ایم بدانیم چگونه با افراد بی ادب برخورد کنیم ؟ آیا شما نیز همکاری را می‌شناسید که به ... ادامه...ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر