موضوعات وبسایت : اجتماعی خانواده

کلاس nlp چیست

کلاس nlp چیست

نویسنده : محمد پارسایی | زمان انتشار : 05 تیر 1398 ساعت 12:46

آخرین بروزرسانی ۱۶ بهمن ۱۳۹۵

«برنامه‌ریزی عصبی کلامی» یا NLP، به انسان درباره کارایی مغز می آموزدو این که چگونه با استفاده از الگوهای موفق جهان بیرون، زندگی خود را با کیفیت بهتر شکل دهند. این دانش، کاربردهای بسیار متنوعی دارد و بهره گیری از آن به شغل و حرفه هر فرد بستگی دارد. همچنین در بسیاری از موارد به ما کمک می کند تا از محدودیت های فردی رهایی یابیم و با واقعیات بیشتر مانوس شویم. با آموختن این علم می توان بیشتر در سطوح ناخودآگاه تغییراتی ایجاد کرد تا در راستای این تغییر و تحول، زندگی ما نیز به راحتی دستخوش تغییر قرار گیرد
همچنین برنامه ریزی عصبی کلامی به شما این اجازه را می دهد که دقیقا تعیین کنید که کدام تغییر و تحولات ذهنی لازمند تا نتیجه ای تحقق یابد

از ان ال پی چه فایده ای عایدتان می شود؟

به کمک ان ال پی خواهید توانست سریع تر و به نحوی موثرتر از قبل ، به اهداف شخصی خود دست یابید. به بیان دیگر در انجام کارهای مورد علاقه ، دستتان بازتر خواهد بود. از این کارها بهره بیشتری عایدتان می شود، اطلاعات بیشتری کسب می کنید ، وبه خصوص ، در همان چارچوبی قرار خواهید گرفت که خودتان می خواهید.
با بهره جستن از تکنیکهای توانمند این روش ، مثلا در زمینه برقراری ارتباط با دیگران ، روابطی نزدیک و صمیمی با سایر افراد برقرار می کنید .
برای نیل به این مقصود ، منابع ذهنی ( جزء عصبی NEURO) خود را که قبلا هرگز از وجود آن آگاه نبودید به کار خواهید گرفت، و فرا خواهید گرفت که چگونه به شیوه های بسیار خاص از عنصر کلامی ( جزء کلامی LINGUISTIC(برای دستیابی به اهدافتان ، بهره برگیرید.
نیز خواهید آموخت که چگونه وضعیت ذهنی خویش را به مهار خود درآورید وبه چه ترتیب باورها و ارزش های پذیرفته شده خود را به نحوی همروند کنید که به نتایج دلخواهتان (جزء برنامه ریزی ان ال پی PROGRAMMING) دست یابید.

 

اطلاعات در مورد دوره ی مقدماتی یا تکنسین ان ال پی برای عزیزانی که به تازگی به خانواده ی ان ال پی پیوسته اند:

پس از گذراندن این دوره چه مهارتهایی کسب خواهید کرد؟

در این دوره می اموزیم که ابتدا با نحوه کارکرد مغز و ذهن خود آشنا شویم و یادمیگیریم که انسان یک موجودی است که از قبل برنامه ریزی شده و قابلیت برنامه ریزی مجدد را دارد و همین امر باعث میشود یک خط بطلانی به عدم موفقیت های گذشته زده و برنامه جدیدی را به ذهن و ضمیرناخودآگاه خود برای آینده بدهیم و با یادگیری اصول حاکم بر مغز و ناخوداگاه بتوانیم با یک ارتباط مستمر تا حد امکان مدیریت رفتار و سیستمهای عصبی خود را در دست بگیریم

هم چنین در مباحث ارتباط موثر که یک تحول بسیار عظیم در نظام باورهای ما ایجاد خواهد کرد می توان با انتقال اطلاعات به سطح ناخوداگاه مخاطبین خود یک ارتباط اثر گذار را شاهد باشیم

که در این دوره چندین مجموعه تکنیک های عملی را برای این هدف مهم یاد می گیریم و متوجه می شویم که زبان بدن افراد گویای بسیاری از رفتار های اعماق درون آنها را فاش می سازد هم چنین حرکات مردمک چشم ها چه پیامهایی دارند

و درنتیجه بتوانیم با افراد همراهی نماییم و در اثر گذاری روی انها موفق باشیم و از این تکنیک ها در مدیریت ؛تربیت، فروش حرفه ای، ورزش و بسیاری از کاربردهای نامحدود دیگر بهره ببریم.

در مبحث دیگر این دانش که هدفسازی است یاد میگیریم که هدف یعنی چه و اجازه ندهیم به هر چیزی که در ذهن شکل می گیرد هدف بگوییم چراکه هدف یک کمیت قابل اندازه گیری است و برای خلق آن در زندگی نیازمند رعایت اصولی هستیم که در این دوره یادمیگیریم.

بخصوص روش های تجسم خلاق را آموزش می بینیم و بصورت کاملا علمی می آ موزیم که چه تفاوت های بین سیستم های تخیل –تصویر سازی- توهم –تصور – رویا و ارزو وجود دارد و قطعا همه ما دارای باورها و موانع بسیار هستیم که باعث می شود هم در ارتباطات خود و هم در اهداف خود موفق نباشیم و در فصل تکنیک های عملی که روشهای بسیار معجزه آسایی هستند با برقراری ارتباط موثر با ناخوداگاه و اجرای تکنیک های بسیار بر خیلی از نقاط ضعف و موانع خود مانند خجالت-استرس- اضطراب- ترس و برخی از احساسات نامطلوب غلبه نموده و از خود یک انسان شایسته دیگری بسازیم

درک ان ال پی و عمل کردن به آن ، در موارد زیر به شما یاری می رساند :

برقراری روابط فردی با دیگران

افزایش مهارت شخص در زمینه متقاعد کردن دیگران

کسب یک نگرش ذهنی سازنده و مفید

افزایش عزت نفس

غلبه برتاثیرات تجربه های منفی گذشته

تمرکز یافتن براهداف ، و هدایت انرژی درونی خود به سوی دستیابی به این اهداف

اعمال کنترل بر شیوه های بروز احساسات

همسو کردن ارزش ها و باورهای خویش با آنچه که می خواهیم به دست آوریم(این مورد در زمینه موفقیت مالی واقعا کاربردیه)

ترک عادت های نامطلوب

ایجاد حس اعتماد به نفس برای انجام کارهایی که میخواهید انجام دهید

دستیابی به اهدافی که قبلا آنها را دست نایافتنی و ناممکن می پنداشتید

ایجاد درک متقابل بین شما و مراجعین و مشتریان و همکارانتان

یافتن روش های خلاق برای حل مسائلتان

لذت بردن از فعالیتهایی که قبلا از انجامشان هراسان بودید

بهره گیری کارآمد تر از زمان

افزایش حس هدفمندی در زندگی

دستیابی به مهارتهایی که همیشه آرزو داشتید به آنها دست یابید

بهره مندی هرچه بیشتر از مواهب

آشنایی با مدرس:

مهتاب متین، فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ آغاز کرد.
وی پس از اخذ مدارک مربوطه به برگزاری انواع کلاس ها، کارگاه ها و مشاوره در زمینه اصول موفقیت، NLP و مهارت های زندگی پرداخته است.
ایشان با بیش از چهارهزار ساعت تجربه‌ی مشاوره و برگزاری سمینار و کارگاه های آموزشی، اقدام به ثبت (موسسه هدف سازان فردای روشن) نموده و درحال حاضر به صورت تخصصی برروی علوم رفتارشناسی و برنامه ریزی عصبی کلامی فعالیت می نماید.
ایشان داری مدارک ذیل میباشند:

  • فوق تخصص رفتارشناسی International Master NLP Coach
  • NLP Master Practitioner training و هیپنوتیزم اریکسونی وENNEAGRAMME  از body &mind فرانسه
  • Eye Movement Desensitization and Reprocessing (EMDR) از موسسه ACCEDER فرانسه
  • Emotional Freedom Technique (EFT) از AMT انگلستان
  • Body language از ANCCP international certification

سرکار خانم مهتاب متین با هدف متعالی و گسترش علوم جدید رفتاری و تکنیکهای نوین در حوزه رفتارشناسی جهت بهبود کیفیت زندگی با بهره گیری از علوم نوین کاربردی و آموزشی صحیح و آکادمیک همچون ان ال پی، برنامه ریزی عصبی کلامی، اناگرام، برنامه ریزی اریکسونی، EFT, EMDR و اصول موفقیت Life skills و پشتیبانی کار و زندگی و دیگر علوم روز دنیا توانسته است با بالغ بر یک دهه تجارب همراه برگزاری صدها سمینار و دوره های آموزش مستمر و استاندارد با سیلاب های تدریسی دانشگاههای مرتبط آنها در حوزه بین المللی به این هدف جهانی دست یابد.

این علوم که توسط دانشمندان آمریکایی در دهه ۷۰ میلادی با مدل قراردادن نوابغ برجسته جهان بنیان نهاده شد و سپس در کشورهای اروپایی گسترش یافت و ما در حال گسترش آن در آسیا هستیم، متشکل از تکنیکها و روشهایی جهت اداره کردن مغز خود با اصولی ساده و مشخص برای تغییر در احساسات و ادراک انسانهاست. تا چنانچه از آنها ناراضی هستند تغییرشان دهند و چنانچه رضایت دارند، هرچه بیشتر و بیشتر آنها را تقویت کنند.
هدف نهایی ما این است که افراد بتوانند توسط این دانشها بصورت فردی، بدون نیاز همیشگی به آموزش بتوانند در خود تغییر ایجاد کرده و از نیروهای قدرتمند ذهن و مغز خود بهره‌مند گردد.

با تحقیقات و پژوهشها توسط اساتید مجرب و تحصیل کرده در حوزه های مرتبط با این امور افراد می توانند به سادگی در سطوح مختلفی در خود تغییر ایجاد کنند که نیازهای اساسی انسانهای امروز است. سطوحی چون:
۱- شکستهای ممتد در زندگی
۲- عدم شناخت استعدادها و بهره مندی از توانایی مغز در یادگیری
۳- روش های برقراری ارتباط صحیح با همکاران، مدیران و نیز ارتباطات عاطفی و خانواده
۴- بیماری هایی که بدون علت فیزیولوژیک ایجاد می شوند و سپس جسم را فرامی گیرد و نیز استرس و اضطرابی که قابل کنترل نیستند
۵- چگونگی تغییر سطح پذیرش نسبت به واقعیت های زندگی و استفاده از امکانات موجود در آن و ارتقاء روز افزون و رساندن به بهترین سطح ممکن
۶- تغییر عادت ها و رفتارهای نادرست و دستیابی به هویتی که لایق آن هستیم
۷- چگونه خاطرات تلخ و سنگین را که گاه تمام روند زندگی را مختل می سازد به تجربه تبدیل کنیم تا به جای حس بد همیشگی برای ما حکم یادگیری داشته باشد به همراه حس آرامش

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر