موضوعات وبسایت : اجتماعی خانواده

سوء استفاده ازدختران

سوء استفاده ازدختران

نویسنده : مینا علی زاده | زمان انتشار : 24 اسفند 1399 ساعت 22:14

]]>

_104600095_343334.jpgحق نشر عکس ARG Image caption فرید حمیدی دادستان کل افغانستان

فرید حمیدی دادستان کل افغانستان از آغاز تحقیقات "همه جانبه" برای رسیدگی به ادعای بدرفتاری‌های جنسی با شماری از دختران فوتبالیست خبر داد و رئیس جمهوری افغانستان هم اعلام کرد که هیچ‌ نوع "بداخلاقی" و بی‌حرمتی علیه ورزشکاران را تحمل نمی‌کند.

رئیس جمهوری افغانستان در یک نشست در محل کارش که با حضور دادستان کل، رئیس کمیته ملی المپیک و جمعی از ورزشکاران برگزار شد، گفت گزارش‌های منتشر شده درباره این موضوع تکان دهنده است.

فرید حمیدی دادستان کل در گزارشی که در حضور رئیس جمهوری ارائه کرد گفت از صبح امروز (دوشنبه ۱۱ قوس/آذر) تحقیقاتشان را رسما آغاز کرده‌اند که شامل "بررسی محل واقعه" است.

در گزارشی که چند روز قبل در روزنامه گاردین منتشر شد، مسئولان فدراسیون فوتبال افغانستان به "سوء استفاده جنسی" از اعضای تیم ملی فوتبال زنان افغانستان متهم شدند. فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) نیز سپس اعلام کرد که تحقیقاتی را در مورد این اتهام‌‌ها آغاز کرده است.

به دنبال این اتهامات پیشتر فدراسیون فوتبال افغانستان اتهامات مطرح شده در زمینه "سوء استفاده جنسی، بدرفتاری و خشونت" از بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان افغانستان را رد کرد و دلیل آن را "نارضایتی شماری از بازیکنان پیشین" خواند که "به اردوی تیم ملی فوتبال زنان دعوت نشده‌اند."

دادستان کل افغانستان گفت تحقیقات آنان همه جانبه، منصفانه و قاطعانه خواهد بود که تا پایان هفته نخستین یافته‌های ناشی از آن در اختیار مردم قرار داده خواهد شد.

حق نشر عکس ARG Image caption اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان گزارش‌های سوء استفاده‌های جنسی از دختران فوتبالیست را تکان‌دهنده دانست

آقای حمیدی از ایجاد تشویش و نگرانی عمومی در پی انتشار گزارش‌های یاد شده خبر داد و گفت مردم مطمئن باشند که قانون از فرزندان شان محافظت می‌کند.

حفیظ الله ولی رحیمی، رئیس کمیته ملی المپیک افغانستان نیز امروز در یک نشست خبری تایید کرد که شکایت‌هایی در مورد "آزار و اذیت‌" ورزشکاران توسط "رهبری‌ فدراسیون‌ها، استادان، مربیان و خود ورزشکاران" در داخل و خارج افغانستان وجود داشته است.

اتهام چیست؟

روزنامه گاردین مدعی شده بود، افرادی که با تیم ملی فوتبال زنان افغانستان از نزدیک در تماس‌اند به این روزنامه گفته‌اند که این سوءاستفاده در دفتر فدراسیون فوتبال افغانستان در کابل و در یک اردوی تمرین تیم ملی فوتبال افغانستان در فوریه سال گذشته در کشور اردن اتفاق افتاده است.

خالده پوپلزی، کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال زنان افغانستان که در سال ۲۰۱۶ افغانستان را ترک کرد و اکنون در دانمارک است، همراه با سرمربی سابق آمریکایی تیم ملی فوتبال زنان افغانستان به گاردین گفته‌اند که با توجه به سیستمی که در افغانستان وجود دارد، احساس کردند که نمی‌توانند از زنان فوتبالیست حمایت کنند.

گاردین خبرداده بود که فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) تحقیقاتی را در مورد اتهام‌‌های "سوءاستفاده جنسی" از اعضای تیم ملی فوتبال زنان افغانستان توسط "کارمندان مرد" فدراسیون فوتبال افغانستان آغاز کرده است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟




ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر