موضوعات وبسایت : اجتماعی خانواده

نقش مرد در رابطه عروس و مادرشوهر

نقش مرد در رابطه عروس و مادرشوهر

نویسنده : سمیرا | زمان انتشار : 04 بهمن 1400 ساعت 00:58

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان نقش مرد در رابطه عروس و مادرشوهر را مطالعه خواهید کرد.

man_amongst_mother_and_wife_XS_iStock_000017455793XSmall.jpg

چه کسی مقصر ایجاد اختلافات بین مادرشوهر و عروس است و چه راهکارهایی برا ی کاهش این معضل خانوادگی دیرینه سراغ دارید؟

به نظر من در جنگ قدیمی بین عروس و مادرشوهر، نه عروس مقصر است و نه مادرشوهر، و مقصر اصلی جناب آقای داماد است که نمی تواند بین مادر و همسرش صلح و صفا ایجاد کند.

در مقاله های قبلی مفصل با خانم ها در مورد نحوه ارتباط با مادرشوهر صحبت کردیم،اما این بار می خواهیم کمی متهم ردیف اول را مورد عنایت قرار دهیم. به نظر من در جنگ قدیمی بین عروس و مادرشوهر، نه عروس مقصر است و نه مادرشوهر، و مقصر اصلی جناب آقای داماد است که نمی تواند بین مادر و همسرش صلح و صفا ایجاد کند. اگر آقای دامادی در میان نبود، این دو خانم بزرگوار هیچ دلیلی برای اختلاف با هم نداشتند و چه بسا دوستان خوبی هم بودند، اما زمانی به دو رقیب تبدیل می شوند که هرکدام می خواهند سهم بیشتری از قلب، وقت و توجه یک مرد را به دست بیاورند.

ما در یادداشت قبل به عروس خانم ها گفتیم که سعی کنید شما هم با مادر همسرتان ارتباط خوبی داشته باشید و به جای آن که نسبت به رابطه شوهرتان با او حساس بوده و حسادت کنید، در کنار همسرتان قرار بگیرید. محبت قلب مادران را جذب می کند. البته اگر وابستگی بیش از حدی وجود داشت، می توانید به مرور زمان کاری کنید که تبدیل به یک دل بستگی بالنده شود، اما فراموش نکنید او به زن دیگری علاقه مند نیست؛ مادر او مادر هر دوی شماست، نه یک زن غریبه که هووی عشق شما در قلب همسرتان باشد.

حالا نوبت آقایان است که با تغییر رفتار خود کاری کنند که عروس و مادر شوهر بتوانند یک عمر با خوبی و خوشی با یکدیگر در ارتباط باشند، اما چگونه؟ عجله نکنید و تا پایان یادداشت با ما همراه باشید.

ملکه زندگی یک مرد

مادر شما زنی است که به دنیای تان آورده و بزرگ تان کرده است. احتمالاً او هم مانند بقیه مادرها و اصلاً مثل همه انسان ها سختی های زیادی را تحمل کرده است. شما وظیفه دارید تا زحمات او را جبران کنید. تمام سختی هایی که برای بزرگ کردن و تربیت شما متحمل شده است را حتی الامکان جبران کنید. مادرها چیز زیادی نمی خواهند جز احترام و محبت و توجه! بعد از این که ازدواج می کنید، باید مراقب باشید که توجه تان به مادرتان کم رنگ نشود، بلکه سعی کنید به نوعی محبت تان را بیش تر از قبل نشان دهید. دستان او را ببوسید و با زبان به او بگویید که چقدر برای تان مهم است.سعی کنید جایگاه ویژه ای برای او در زندگی تان قرار دهید و از همان ابتدا به همسرتان بگویید که حرمت این جایگاه را حفظ کند. هر کمکی که می توانید به او داشته باشید. در خرید خانه، رفتن به دکتر و او را همراهی کنید.

اما نکته مهم این است که مادر شما هرقدر هم که محرم رازتان باشد و هرقدر هم که منطقی بتواند به موضوعات نگاه کند، باز هم «مادر» شماست؛ پس اگر مشکلی با همسرتان دارید و از چیزی ناراحت هستید، این را به او نگویید و مراقب وجهه همسرتان به عنوان عروس او باشید؛ چراکه شما و همسرتان بعد از حل شدن مشکل و آشتی کردن، خیلی زود فراموش می کنید، اما مادرتان نمی تواند فراموش کند.

سعی کنید اخبار خوب و خوش زندگی تان را بگویید و حرف ها و تعریف هایی که همسر شما از مادرتان مثلاً از دست پخت او می کند را زیر ذره بین بگذارید و با بزرگ نمایی انتقال دهید و به هیچ وجه انتقادهای او را منتقل نکنید. اگر هم می خواهید نکته ای را به مادرتان گوش زد کنید، از قول خودتان باشد و در مورد شرایطی بیان شود که خود شما هم حضور داشتید تا مادر شما حس نکند که همسرتان پشت سر او بدگویی می کند.

عشق زندگی یک مرد

همسر شما کسی است که با هزاران امید و آرزو پا به دل و خانه شما گذاشته است. او آینده اش را به دست تان سپرده و می خواهد در کنار شما خوشبخت شود. برای خانم ها خیلی مهم است که در قلب شوهرشان یکه تازی کنند و گاهی به اشتباه، محبت مادر همسر را با عشق خود در تداخل می بینند. باید او را از عشق و علاقه خود مطمئن کنید. به او بگویید که یگانه عشق زندگی تان است، اما مادرتان همیشه جایگاه ویژه ای در قلب شما خواهد داشت که در تناقض با او نخواهد بود. به همسرتان نشان دهید که قلب تان آن قدر بزرگ است که می تواند برای مادرتان بتپد و همسرتان را نیز عاشقانه دوست بدارد.

شما می توانید خیلی خوب این موضوع را برای همسرتان جا بیاندازید.

اگر او از محبت و عشق شما نسبت به خودش مطمئن شود و در جمع به او احترام بگذارید و محبت تان را ابراز کنید، دیگر کمتر ممکن است گرفتار حس حسادت شود. در ضمن این جا هم باید حتی یک تعریف کوچک که مادرتان از عروسش می کند را پررنگ کرده و با آب و تاب بیش تر برای او بیان کنید.وقتی تنها به دیدن مادرتان می روید، بعد از مراجعت خیلی با همسرتان مهربان باشید. حتی اگر انتقادی از همسرتان شده است، به روی او نیاورید و بگذارید موضوع را در زمان دیگری مطرح کنید.

شورای حل اختلاف در پشت صحنه

گاهی بین مادر و همسر شما اختلافی پیش می آید. یکی حرفی می زند و یا رفتاری می کند که به دیگری بر می خورد. در این زمان شما نباید خیلی واضح وارد معرکه شوید. بهتر است در پشت صحنه سعی در برطرف کردن مشکل آن ها که به احتمال زیاد بیشتر سوتفاهم است، داشته باشید. با هرکدام جداگانه حرف بزنید و از مادرتان بخواهید تا کم تجربگی همسرتان را ببخشد و به همسرتان بگویید که احترام مادرتان را نگه دارد و گاهی بی حوصلگی اش را ندید بگیرد. اگر هر دوی این خانم های محترم بدانند که در قلب شما جایگاه ویژه ای دارند، اختلافات شان حل خواهد شد. به هردوی آن ها محبت تان را ابراز کنید تا احساس کمبود از جانب شما نداشته باشند.

مهر خانه

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر